Official android 4.4 KitKat Nexus 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од dragilook, 16 ное 2013.

 1. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Само што ми стигна за update на 4.4 одма го инсталирав, само не гледам поголеми промени освен изменети икони, друга боја на иконите на статус барот и плус некое непотребни ,,листи,, во сетингс :/ Ме зачуди што update-от беше само 238мб

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Веројатно бидејќи е апдејт е 200 мега
  да е цел флеш е поголем
   
 3. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Би имало некоја разлика ако е цел флеш? Како што гледав по youtube нели требаше транспарентен статус бар и транспарентно мени?! Или тоа е само за Nexus 5?

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
   
 4. mario mojsoski

  mario mojsoski Нов член

  Член од:
  5 дек 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  kako da namestam moj rington na nexus 4 kitkat? osven ovie sto se v gradeni vo telefonov
   
 5. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Оди до звукот кој сакаш да го наместиш
  Menu/set as/ringtone

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 6. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  598
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Читам по нетов и 4.4.2 апдејт има за нексус некако многу брзо
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Има, на тие што се на 4.4 им стига ота директно на 4.4.2

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
 9. Луди Милојко

  Луди Милојко Член

  Член од:
  19 јун 2011
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8

  Торте,се наоѓа некоја веб апликација (десктоп апликација) да ставам ствари од пц во телефон и обратно ?
  Значи апликацијата да не е од плеј стор туку да ја инсталирам во пц,па после да можам да вадам и да ставам работи во телефонот.
   
 10. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Не ти треба апликација, поврзи го телефонот со пц со усб кабел
   

Сподели преку: