Official android 4.4 KitKat Nexus 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од dragilook, 16 ное 2013.

 1. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
 2. Луди Милојко

  Луди Милојко Член

  Член од:
  19 јун 2011
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Бидејќи не знам како иде целосната постапка,да ме упати некој ? :(
   
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  на хда во подфорумот за нексус4 имаш нексус тулкит и преку него со еден клик ќе завршиш работа.
   
 4. Луди Милојко

  Луди Милојко Член

  Член од:
  19 јун 2011
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  не сум напреден корисник,а и од тоа што го знам,пак ми е страв да не го зезнам телефонот,затоа барам помош.
  Не ми е јасно околу cwm ништо
   
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  еве ти линк, на јутјуб ќе најдеш милион туторијали за оваа програма http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34674471

  значи не ти треба цвм буквално со еден клик се се прави а нексус и да биде скроз мртов со апликацијава се решава се.

  значи процедурата е вака, прво одклучуваш бутлоадер и после праиш апгрејд на кикет.
  значи само два чекора :)
   
 6. Луди Милојко

  Луди Милојко Член

  Член од:
  19 јун 2011
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Ќе средам тоа,ќе се снајдам,туку со линкот погоре само јас имам проблем или има и други ?
  Кликам на него да се симне и се укопува во место и после некоја секунда ми вика network error или така нешто.
  А не е до интернетот...

  Некој друг линк за симнување се наоѓа или само тој е,од официјалната страна ?
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Најдобро почекај ОТА апдејт или сам ќе ти даде или кликај секој ден да видиш дали излегол :)
   
 8. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  linkot e ofcijalen update taka da koga ke go slevnes otpakuvaj go i mozes da go instaliras preku fastboot
  btw noviot kitkat 4.4 e nesto najdobro od android do sega, telefonot mi e tolku stabilen i brz kako da imam drug telefon vo race
  --- надополнето: Nov 20, 2013 9:55 PM ---
  Go proba nekoj ova
   
 9. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Рано е уште за ова, има апликации кои не се компатибилни. Ти го проба?
   
 10. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  da probah malce ama so vikas ne e oste final moze na android 5 podobro ke raboti ke morame da cekame da stane standard inace si raboti telefonot se e ok samo ne e stabilen kako so dalvik na momenti znae da zezne na nexus 4 probav so 4.4 kitkat
   

Сподели преку: