Nokia N85 кога вртиш се гасне екранот па потоа се исклучува и цел телефон

Дискусија во форумот 'Nokia' започната од Alfa Mobil Team, 7 мај 2010.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Nokia N85 кога вртиш се гасне екранот па потоа се исклучува и цел телефон

  значи кога ти вртат, кога праќаш смс пораки, снимаш/сликаш со камера и уште илјадници останати функции беспрекорно си работи.

  Но кога сакаш да завртиш, макар и без сим картичка само на 112 се гасне екранот а после 5/7 секунди и телефонот.

  пробано е софтвер, истото го прави и на полнач. Утре ќе пробам и со батерија од кај Перо (Дигико), исто така пробав и со друг екран и флет, исто! :)

  идеа?
   
 2. digico

  digico Активен Член

  Член од:
  11 мај 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  28
  Pa moze da e baterija a moze i amplifaerot za mreza. Prikluci go na napojuvanje (bez baterija) pa vidi dali ke gasne i kolku trosi pri biranje. Ako ne se gasne so napojuvanje i ako ne trosi povece od okolu 400mA do baterija e, a ako gasne menjaj go hibridot ;)
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  пробав и со др. батерија :) не ќе да е до батерија.

  ај ќе ти го донесам, неќу да пипкам телефони што е на луѓе кои ми се...
   
 4. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: