Nokia/Microsoft/Lumia генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Nokia' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Одговарам на соговорникот пред мене, ти како по обичај мора да укакуваш после мене.
   
  На dino_bt и RagingDemon им се допаѓа ова.
 2. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Излегоа.

  http://www.gsmarena.com/nokia_6_nokia_5_nokia_3-review-1584.php

  Феноменална изработка, одличен екран, брз ванила дроид, брз фингерпринт сензор, добри камери и пристојна цена за бренд.
  За камерите, првиот мој впечаток е дека се само просечни, но сепак за повеќе детали ќе видиме на престојните тестови. Најверојатно врвната камера ја чуваат за премиум верзиите.
   
 3. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
 4. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
 5. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Тhis is literally one of the most solid devices that I have ever felt. There is basically zero flex to the frame. It is definitely a contender for the most durable phone of 2017. Цврст, метален, не се греби стаклото, не горат пикселите. Права Нокиа:
  http://www.gsmarena.com/nokia_6_get..._scratch_burn_and_bend_testing-blog-23962.php


  За тие што сакаат редовни апдејти, ќе има редовни апдејти. Најредовни. Скоро како Xiaomi.
  http://www.gsmarena.com/nokia_promises_monthly_security_updates_for_its_phones-news-23967.php

  Сепак ќе оди со 660ка за 7 и 8, ќе има уште попремиум Нокии. Само нека не направат хаос во имињата како што си имаа навика во минатото
  http://www.gsmarena.com/nokia_7_and...n_660_new_metal_unibody_design-news-23960.php
   
 6. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
 7. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  И новиве телефони на Нокиа ја продолжуваат традицијата на неуништливи телефони...
   
  На Dzepar и 995user им се допаѓа ова.
 8. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  На krkac му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: