Nokia/Microsoft/Lumia генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Nokia' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.198
  Допаѓања:
  5.528
  Поени од трофеи:
  258
  Камера, камера , камера , камера , камера и к ............ = Цар!


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 2. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  + андроид.
   
 3. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  На Dzepar и goran им се допаѓа ова.
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.608
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Ова изгледа добро вака.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 5. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Што е финтата со толку кревање галама за враќањето на Нокиа по сите медиуми, кога всушност само името е откупено од страна на HMD Global или пак има нешто повеќе?
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Мое мислење: Click bait за старите носталгични тетки и чичковци шо седат на фејсбук.
   
  На ivan88 и христијан им се допаѓа ова.
 7. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  Што е нејасно во суштина? Тоа што нема сам да ги произведува телефоните?

  Нокиа ги прави најдобрите камери за телефони, секој што сакаше телефон со професионална камера купуваше Нокиа/Лумиа. Сега ќе се добие истото на андроид платформа. Добитна комбинација, не може да се изгуби.
   
 8. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.198
  Допаѓања:
  5.528
  Поени од трофеи:
  258
  Нема Н од Нокиа овој телефон но добро е еве Маркетингот со името им успева :).

  Најуспешно е кај децата ...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 10. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.140
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Како бе вака, уште не излезен телефон, ти убедуваш тука дека ќе биде добитна комбинација. ;)

  Па еве јас да кажам, нокиа во моите очи и покрај тоа што била број 1 некогаш, е обично ѓубре кое со години и години покрај ајфон и самсунг не успеа да направи телефон што наликува на своето време, барем малце. Пропала инвестиција. :)
  Не за џабе и стигнаа таму кај што се. Телефониве нови, мислам дека ќе бидат чист просек, не гледам зошто би идел со нокиа, покрај сите други андроиди, што ќе ме убеди да се свртам? Носталгија? Не. :)

  Секако, им посакувам среќа да се искачат високо и да ми го докажат спротивното од ова што го мислам. :)
   
  На ivan88 и kic10 им се допаѓа ова.

Сподели преку: