Nokia Lumia 920

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од vasia, 17 јул 2017.

 1. vasia

  vasia Нов член

  Член од:
  12 апр 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво дечки,

  Би сакал да купам Nokia Lumia 920 од T-mobile, но не познавам ниедна личност што го користи овој телефон. Ме интересира дали некој тука има искуство со овој телефон и да ми ги каже проблемите кои ги има овој мобилен (доколку ги има).
  Највеќе ми се важни искуства од луѓе од прва рака, т.е. луѓе кои го користеле, сервисирале или продавале овој телефон.

  Втора опција ми е да купам Samsung S5 па се двоумам поради тоа што никој ми нема споделено искуство со Lumia-та.
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.949
  Допаѓања:
  3.897
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung S7 EDGE
  Lumia 920 или S5 ???
  која година сме? последно сега што гледам 2017 ... каде со овие модели
  немој лумиа 920 ужас фон е, тенк тежок, стар виндоус
  S5 е добар ама во 2014 година
   
 3. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Lumia 920 заедно со Windows OS е ужасно лоша комбинација. Последно што прочитав е дека Windows телефоните се само 0,1% од сите смартфони во светов. Чим е волку мал процентот на јузери, наскоро сите важни апликации како скајп, вибер, фејсбук ќе престанат да го поддржуваат тој оперативен систем и наскоро ќе заглавиш со телефон кој ќе ти служи само за ало-ало и пишење СМС пораки.
   
 4. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.949
  Допаѓања:
  3.897
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung S7 EDGE
  Веќе се прекинати месенџер и слично ... не ти стигаат ни нотификации на вин 7-8
   
  На Noc 32 и filipkir им се допаѓа ова.
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Може образложение зошто изборот е ограничен на овие 2 модела?
   

Сподели преку: