Nokia 5 и нотификации

Дискусија во форумот 'Nokia' започната од MI6, 26 окт 2018.

 1. MI6

  MI6 Член

  Член од:
  1 јул 2012
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Имам Нокиа 5.1 со апдејтиран Андроид 8.0 Орео. По апдејтот нотификациите од месинџер, вибер, и други не работат односно каснат.Апликациите што треба да се активни секогаш во позадина сами се гасат.Некое решение за ова или дали може повторно да се врати на Андроид 7 Нугат.
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Не е до апликацијата или до андроидот туку до операторот е , и не можеш да направиш даунгрејд (назад апдејт) почекај некое време да легне .
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  која е логиката да е до операторот? :D
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  За што ли беше прашањево??
  А да, до Вибер доцнат нотификациите на андроид и на иос доцнат нотификациите на вибер е сега пази на т-мобајл навреме добиваат нотификациите, а ваму на ВИП ептен доцнат кое и јас сум корисник на ВИП тоа забележав и на крај ,можно е Виберот е багосан ама не верувам

  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
  Последна промена: 23 ное 2018

Сподели преку: