Nexus 4 - проблем со шуштење

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од krale, 16 апр 2013.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  е сега имал или немал нексус4 и ако го имал дали го имал проблемот е тоа ми беше муабетот? темава е за нексус4 а не за ајфон.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 2. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Пилка, шо е работава? Тој тврди дека нема на Нексусот проблем и ја тврдам дека немам на Ајфонов, и шо ми е гајле шо има тема за шуштење на ајфон 4, ајфон ако се погодиле 100 фалчини а нексус 1милион. ПСТ.

  Не шири дезинформации бе, браќа сме омг, роден брат не сакаш а не на воах ге го сакашш, пусаа :D кога ке дојдам од УСА за 2 недели доаѓам кај тебе во кафана. До тогаш големи поздрави.
   
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Со крале се сложувам многу за една работа, дека има доста неписмени луѓе на форумов. Или е така или се инаетат и нејќат да пробаат да разберат.
  Незнаеш дали е попаметно да им реплицираш или да им удриш лајк, па да си шибаат полни со себе... или да ги игнорираш.
  Крале се доста труди да просветлува, ама не вреди изгледа.
  Крале извини што те спомнав во постот, не е со никаква лоша намера, само во контекстот на муабетот, прочитав од тебе пост дека има многу неписмени луѓе на форумов. Потполно се сложувам со тебе.
  --- надополнето: Apr 29, 2013 1:43 PM ---
  Вие двајца сте шампиони, баш го рабравте постот :Чао:.
   
  На naumdb, Pane-G и krale им се допаѓа ова.
 4. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Ајде зокица не си единствен на форумов тролач за андроид само незнам кој те плаќа и колку?
   
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  епа добро е што се пронајде во постот на крале, што да ти кажам повеќе кога незнаеш да сврзеш еден пост како што треба...
  јас убаво пишав штом на нексус4 немал шуштење а е голем проблем значи ти верувам на постот биди сигурен.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 6. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Абе детенце од 1200 постови, 600 ти се "пишувај кирилица" :pos:...сакаш како брат ти модератор да те стават...:confused:?
  --- надополнето: Apr 29, 2013 2:10 PM ---
  Абе бокуре стварно не го разбра уште...а во постот на крале ти си ми меѓу првите...
  Тоа е проблем на многу телефони, изразен можда најмногу на Нексус 4 меѓу кои и на Ајфон4. И дека кај некои е проблем хардвер, кај некои софтвер. Ова трет пат го пишувам, ако пак на вас двајца не ви е јасно тогаш...;) шибајте...
   
 7. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Кој те плаќа и колку? Иначе брат ми го сакам многу и модератор е ОН.
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  а кој фактор е типот а? што е сервисер, програмер....
  за сите нексуси е еден ОС во цел свет и сите возат исти хардвер, ти ако сакаш пробај ги сите ос и на сите го има тој проблем значи е хардвер а штом е така значи сите го имаат проблемот само кај кој порано кај кој покасно ќе се појави ако воопшто и го чуваш моб.
  мене во рок месец дена не ми се појави зуење то.

  а ти што се праиш наудрен во постовите тоа е друга прича...
  ај прочитај убаво за што почна да се контраш и да се праиш ко на тоши така да...


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
  На MacedonianBoy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Да, сите возат исти хардвер? Јас викам ти си шампион..можда и толку знаеш..ама многу тролаш и контраш..
  Имаш слушнато за hardware revision? (Прогуглај малку)
  Е до сега Нексусот има три. Тој ајфон што го користиш исто има три. Ајфон 4с исто има неколку промени...
  Ај пак прочитај го мојот пост од кај ти почна да тролаш и дали ќе го разбереш...
   
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  нека бидат и 10 ревизии пак е проблем мада мене не ме интересира колку се ова е проблем така, ете ти си напреден читач си знаеш.
  а инаку во тие ревизии има 100% измени во хардверот гарант хаха
  ете крале продал н4 и за месец дена рикнал процесорот,


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   

Сподели преку: