Nexus 4 - проблем со шуштење

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од krale, 16 апр 2013.

 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Точно. Ама после апдејт кај некого радиото не се апдејтира и останува на старото .33. А со 4.2.2 треба да му биде .48.
  Полно имаат incall проблеми со ова.
  Затоа ако си на 4.2.1 baseband треба да е .33, ако си на 4.2.2 baseband треба да е .48.
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  0.48 - Source: JDQ39 OTA update. Note: there are reports that this radio breaks auto-rotation and auto-brightness functionality on 4.2.1 and earlier. No issues on 4.2.2 though. As well, this radio disables LTE functionality, so if you use LTE, you will need to stick with one of the earlier radios.

  0.33 - Source: JOP40C/D factory images.

  0.27 - Leaked LG testing build. See this thread. Thanks to houstonn for extracting and posting it here.

  0.24 - Leaked JVP15Q image. See this thread. Thanks to houstonn for extracting and posting it here.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Прочитав на xda дека флеш на овој кернел го решава проблемот.

  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2008222

  Кој има проблем со шуштење може да проба, нормално на негов ризик...
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Па тоа и ви викам од почетокот од темава проблемот е до кернелот :pos:
   
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Проблемот со шуштењето решен ли е ?
  Софтверси проблем беше или маана?
  позз
   

Сподели преку: