Nexus 4 - проблем со шуштење

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од krale, 16 апр 2013.

 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Еден од најчестите проблеми со новиот ЛГ Нексус 4 за кој се преполни форумите е проблемот со шуштење на звукот од слушалката...

  Дали некој од вас досега листајќи по тие илјадници постови успеа да најде некое решение за овој проблем? Се работи за едно пријателче кое сака да го среди и го нервира многу...
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  ај да проба со други слушалки, патем никој не се замара слушалки и кревате голема паника и на крај рутирај и смени го кернелот .
   
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Не,не Radio тоа е за конекција со Фај-Вај и 3Г интернет туку само РОМ или кернел пробај .
   
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  јас како што знам барем кај Самсунг беше така за секој опертор си имаше препорака кој ББ ( радио) да се користи така да не би рекол дека е само за тоа.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Можеби е така кај мене на ХТЦ колку што знам тогаш нека проба преку еЛЏи што имаат сличен проблем.
   
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  абе не ми ја киднапирајте темата за цртани филмови и животни жалопојки... ми треба РЕШЕНИЕ:!!!:

  Инаку, пробано е и со други ромчиња, едино нз со друго радио дали пробал...
   
  На Klanistok и goth50 им се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Имам ЦМ и ксајлон и на двата рома после одредено време се јавува шуштењето.После рестарт на телефонот го снемува.
  Претопставувам дека е софтверски проблем што сеуште не е решен.
   
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Дали имаш сменето RADIO?
   
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Немам.Тој проблем го имам само одреден дел од денот како да има конфликт со некој програм или со самиот оперативен.НЕзнам ама се надевам дека ке се отстрани.Искрено повеке и за тоа секој ден правам Апдејт на тел со цел да видам дали ке го надминат тој проблем.
   
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  А што не смениш радио, па да видиш дали ќе се реши проблемот?
   

Сподели преку: