nekoj da mi objasni sto znaci ova uefi vs legacy UEFI windows 10

Дискусија во форумот 'Канта' започната од gorjan, 26 јан 2017.

 1. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  837
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  nekoj da mi objasni sto znaci ova uefi vs legacy UEFI windows 10
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.166
  Допаѓања:
  1.628
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Дај бе научи се еднаш како се отвараат теми. И побитно научи на кирилица да пишуваш.

  А сеа темава у канта.
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: