Navigon Q2.2012

Дискусија во форумот 'Navigon' започната од salt, 8 јул 2012.

 1. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  Navigon Europe Release Q2/2012
  Requirements: Navigon MN 7.x.x & MN 8.x.x Software
  Overview: Navigon Europe Fresh Maps Q2/2012
  Operating System: WinCE / WM / Android / iPhone

  [​IMG]

  Download Instructions:Leech with jDownloader

  Download
  Pass: forallboards

  или торрент линк by Leinad
  Torrent link
   
  На AtoM-AnT му/ѝ се допаѓа ова.
 2. acezuti

  acezuti Член

  Член од:
  5 јул 2012
  Мислења:
  75
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  8
  ова се само нови мапи или скоз нова верзија ??

  Зошто како што гледам нема апликација за инсталиранје само мапи, и на која верзија од навигон работат

  Малку подобјани ако не е проблем за сниманје зошто ја сум малку неискусен со овие рбаоти незнам како да го снимам ова
   
 3. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  ова се само мапи и работат на сите уреди па ти пишува горе убаво.
  ако не разбираш подобро не чачкај, не е само да симнеш треба да знаеш каде да ги ставиш после
   
 4. acezuti

  acezuti Член

  Член од:
  5 јул 2012
  Мислења:
  75
  Допаѓања:
  16
  Поени од трофеи:
  8
  Па не сум до толку идиот, малку сум не искусен па не разбрав баш од ова погоре. Инаку ги средив ок се и работат.

  Sent from my GT-I9300
   
 5. aspi_mk

  aspi_mk Член

  Член од:
  26 фев 2012
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Може ли некој да ми каже за што служи “vautov5.dll“ фајлот и доколку е битен да ми посочи некој кад би го ставил...
  позз
   
 6. damJANev

  damJANev Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Го пробал ли некој Navigon Mobile Navigator на Windows Mobile телефон? Како стои со брзина?
  Имам еден TyTN II (Kaiser) кој го користам за навигација. Видов дека го има на листата на поддржани уреди.
   
 7. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  А од каде го најде тој фајл

  Sent from my X8 using Tapatalk 2
   
 8. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.116
  Допаѓања:
  479
  Поени од трофеи:
  83
  Денес по подолго време го стартував навигонот и ми даде опција за update на карти на верзија q3/2012. Јас си ги инсталирав, поздрав.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. vlatko_1984

  vlatko_1984 Член

  Член од:
  13 авг 2010
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  ene ne mi dava opcija za update na karti zasto kade gresam
   
 10. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.187
  Допаѓања:
  919
  Поени од трофеи:
  208
  Мора да ти даде, ја стартуваш навигацијата, одиш доле на Settings, и барај кај пишува My Maps.
  Кликни таму и ќе почне да бара, ако најде нешто ќе ти даде опција за даунлоад а ако ги имаш последните мапи ќе ти напише дека г имаш актуелните мапи.
   

Сподели преку: