Navigon MN7.4.0 build 962 ( OS WM5.0 )

Дискусија во форумот 'Navigon' започната од ackobrod, 12 дек 2010.

 1. ackobrod

  ackobrod Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  83
  Aj некако да ја заживееме и оваа тема па да видиме како ќе оди понатаму пошто многу е мал интересот за овој софтвер.

  Navigon MN7.4.0 build 962
  Requirements: PDA >>WM5.0- 240x240 - 240x320 - 240x400 - 320x240 - 400x240 - 480x640 - 480x800 - 640x480 - 800x480
  Overview: Transform your mobile phone into a mobile navigation device with a variety of useful functions.
  MobileNavigator 7 transforms your mobile phone into a mobile navigation device with a variety of useful functions.
  Easy operation ensures that the menu can be operated safely. Whether you are in the car, on your bike or on foot

  [​IMG][​IMG]

  ЛИНК
  пасворд 2much4u
   
  На Jane му/ѝ се допаѓа ова.
 2. azderce

  azderce Нов член

  Член од:
  30 окт 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ima mapi za makedoni za ovaa programa ili ne
   
 3. ackobrod

  ackobrod Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  1.688
  Допаѓања:
  313
  Поени од трофеи:
  83
  За жал ништо значајно нема.
   
 4. jovaco

  jovaco Нов член

  Член од:
  17 окт 2010
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Во која верзија на Navigon ја има целосната мапа од Македонија?

  --- надополнето ---

  Која GPS програма најдобро се однесува овде кај нас?
   
 5. TIM Elektronik

  TIM Elektronik Dess Encrypted

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  954
  Поени од трофеи:
  208

  застани и прашај......
   
 6. teftimov

  teftimov Нов член

  Член од:
  23 јан 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  3
  Јас имам инсталирано 6 GPS програми и од нив подетални мапи за македонија имаат само iGo i NavDroyd. Има неколку теми за IGO,прочитај таму има линкови и за програмата и за мапите
   
 7. gorancoveles

  gorancoveles Нов член

  Член од:
  18 ное 2009
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Jas go instalirav Navigon. Vo Germanija raboti super, ama Makedonija tapa e so karti. Samiot fajl od 450 kb se ke ti kaze.
   
 8. roki199

  roki199 Нов член

  Член од:
  13 фев 2011
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Mora da kazam se najdobro za navigon
  ama pokrienosta na Makedonija konkretno e tapa
  a niz Evropa izgleda prekrasno.
   
 9. teftimov

  teftimov Нов член

  Член од:
  23 јан 2011
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  3
  Има мапи за Македонија и тоа одлично функционира и пребарување по улици детално по градови на мојот Андроид 2,1 верзија на Navigon 3.5.4
  Еве линкови по држави (Лозинката за Rar-от е witek_77) Мапиве се 2011.Q1 па да знаете ако имате стари мапи 2010.Q1 нема да ви ги прикажува. неможете да имате измешани и стари и нови. или само стари 2010.Q1 или само нови 2011.Q1.
  http://www.fileserve.com/file/jhpu3Gj/Moldova.rar
  http://www.fileserve.com/file/Fz7nvWx/Malta.rar
  http://www.fileserve.com/file/d3y3rkn/Macedonia.rar
  http://www.fileserve.com/file/H9qFpZK/Lithuania.rar
  http://www.fileserve.com/file/ncQxn7H/Luxemburg.rar
  http://www.fileserve.com/file/tx893je/Liechtenstein.rar
  http://www.fileserve.com/file/4S33cqk/Latvia.rar
  http://www.fileserve.com/file/W9zSS7M/Kosovo.rar
  http://www.fileserve.com/file/u3jNSxu/Italy.rar
  http://www.fileserve.com/file/x3BYmug/Isle of Man.rar
  http://www.fileserve.com/file/CnXSh7N/Iceland.rar
  http://www.fileserve.com/file/Gh5hQFE/Greece.rar
  http://www.fileserve.com/file/JRAqTmw/Gibraltar.rar
  http://www.fileserve.com/file/H5J8Nj7/Germany.part2.rar
  http://www.fileserve.com/file/HTGdbCW/Germany.part1.rar
  http://www.fileserve.com/file/T6FF3KZ/FYROM.rar
  http://www.fileserve.com/file/F2X6FZp/France.part2.rar
  http://www.fileserve.com/file/y2KDan6/France.part1.rar
  http://www.fileserve.com/file/wFSXBE8/Finland.rar
  http://www.fileserve.com/file/egd8cmw/Estonia.rar
  http://www.fileserve.com/file/vnfrMBq/Denmark.rar
  http://www.fileserve.com/file/fu5dpMg/Czech Republic.rar
  http://www.fileserve.com/file/aEshuF2/Croatia.rar
  http://www.fileserve.com/file/3D8zZA4/Bulgaria.rar
  http://www.fileserve.com/file/T5k4X3W/Belgium.rar
  http://www.fileserve.com/file/XySZQsk/Bosnia and Herzegovina.rar
  http://www.fileserve.com/file/9eXXktr/Austria.rar
  http://www.fileserve.com/file/nwMUCgz/Belarus.rar
  http://www.fileserve.com/file/7TCKngn/Andorra.rar
  http://www.fileserve.com/file/QszJ3zR/Albania.rar
   
  На dzole_1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dzole_1

  dzole_1 Член

  Член од:
  30 мар 2009
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Може некој да ми објасни како да инсталирам навигон со мапи на lg p500 optimus one
   

Сподели преку: