ИНФО MIUI Софтвер + Mi Apps

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 28 окт 2014.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Тука ќе ги објавувам сите измени, дополнувања и разни опции за софтверот MIUI кој може да го користите и на повеќе од 550 други модели сем Mi (Xiaomi).

  Прво, ова е официјалната поддршка за софтверот MIUI во форма на форум:
  www.miui.mk/forum

  Второ, ова е официјалниот сајт за презентација на MIUI 6 кој во овој момент може да го користите на Mi 4/Mi 3, како и неофицијално на Mi 2S. Се може да прочитате тука, кликнете само горе десно на MIUI копчето и прочитајте кои се новостите и функционалностите на истиот:
  www.miui.mk

  Трето, ако имате некоја желба, или прашање може слободно и тука да го поставите, јас и овој форум го надгледувам.
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Дечки, од вчера или денес, зависи кај кого како, треба да добиете известување за новиот апдејт преку ОТА системот, т.е. преку вградената Updater Апликација.


  Кој не добил нов апдејт, го замолувам да оди во Settings/Installed Apps/Updater и да направи Clear Cache/Data за да може да се рефрешираат proxy вредностите. Ако имате некаков проблем, слободно пишете.


  Сега системот за ОТА и за MIUI v5 и за MIUI 6 e комплетно активен и работи.
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ќе има буквално за сите уреди... И за редми ноте?

  Кај мене сеуште нема ништо ново, последен апдејт беше пред 2 недели отприлика

  [​IMG]
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 4. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Да, тој е последен Stable Build.. Ќе има наското v6 :) ти кажав, ти прв ќе бидеш тестер.. јас не заборавам..
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  @Gajche а зошто не си отвориш Mi Account?
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Имам Mi account само што го рефлешував телефонот, се немав логирано :)  [​IMG]
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 7. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Hahaha, toa e toa, geek show :)
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 8. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  НОВ MIUI v5 за LG G3, кој сака може да проба, благодарејќи на нашите побратими MIUI Adria:
  MIUI V5 Kitkat Rom за LG G3 (D855)

  Има таму и за други LG но овој е нов.
   
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  @the_maker има ли добар миуи ром за н5?
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6

Сподели преку: