Microsoft Windows 10

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и програми' започната од христијан, 30 сеп 2014.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.246
  Допаѓања:
  719
  Поени од трофеи:
  113
 2. valerygocevski

  valerygocevski Активен Член

  Член од:
  30 сеп 2013
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Sony Xperia M4 Aqua
  Луѓе што може да е проблемот од сликата.........оваа bluescreen грешка ми се појавува 1-2 пати месечно и барав по нет вика нешто во врска со драјверот за графика......иначе на лаптоп е ова ASUS GL552VW со GTX960m графика.....и неможам да ја средам.....пробав со поново инсталација на win 10 и повторно се појавува истата грешка ????
   

  Прикачени податотеки:

 3. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Пробај направи Roll Back на драјверот за графичката.
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  И мене исто такво ми се случено и излезе до матичната е, но не мора да значи и за вашиот случај


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 5. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  85
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Има ли некоја друга опција за активирање windows 10 освен преку ReLoader и купување на лиценцата?
   
 6. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Microsoft toolkit. Побарај на гугл и ќе најдеш линк за симнување од реддит.
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 7. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  2.089
  Поени од трофеи:
  208
  Има и активатор за дигитална лиценца преку cmd хо има на teamos

  Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
   
  На alfabeta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. alfabeta

  alfabeta Активен Член

  Член од:
  17 мај 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  85
  Поени од трофеи:
  28
  Телефон:
  Кинески
  Мислам дека повеќе си го зафркнав windowsot од кога го симнав, ама па инаку немаше да дознаам дека можам да го вратам во фабричка верзија, оти е мешавина помеѓу лаптоп и таблет. И така сега си е ок и успеав да го активирам преку Reloader па до кога ќе биде ќе видиме :)
  Фала во секој случај
   

Сподели преку: