Microsoft Surface Studio

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Cakii, 27 окт 2016.

 1. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Вчера Microsoft го претставија новиот Microsoft Surface Studio.

  [​IMG]

  На следната слика ги има техничките спецификации во кои што ќе биде достапен уредот:

  [​IMG]

  Microsoft Surface Studio е достапен за преднарачка со почетна цена од 2,999$.

  Повеќе за уредот тука !
   
  На христијан, psyside, filipkir и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178


  Со и7 и 32гб рам скоро 5000$ .
  Супер ми изгледа, споено ipad pro со imac во едно.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На ivan88, filipkir и Cakii им се допаѓа ова.
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Микрософт со хардвер не се покажаа добро ...

  А ова со цените од 3000-5000$ значи дека забегале ...

  Не изгледа лошо машинчето но на основа на што да му верувам за да го платам 5000$ ...
   
  На Pane-G и христијан им се допаѓа ова.
 4. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Microsoft дефинитиво се надминале себе си со компјутерчево. Штета само што цената е доста соленка.
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1


  Ова Surface Dial изгледа многу добро ..

  Повеќе за него тука !

  Инаку според мене секоја чест за Мicrosoft, почнаа да вадат одлични производи.. Прво Surface Book, сега ова..
  Цената е солена, но мислам дека одлично ќе се продава. :)

  Би го купил одма заедно со еден Surface Book :)
   
  На zokimk и psyside им се допаѓа ова.
 6. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178


  Пред некое време го гледав, инспирација кој на кого хаха.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Што е со лаговите на 0:10?
   
  На Noc 32 и Cakii им се допаѓа ова.
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Работава е компјутер, поголем луксуз од кола... :)
   
  На RagingDemon, Cakii и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 9. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  I am liking this! Изгледа повеќе од интересно, дефинитивно е убаво на око и видов голем интерес по форумите за она ротационото што додатно се става на екранот.
   
  На zokimk и Cakii им се допаѓа ова.
 10. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158

Сподели преку: