Mi Note 2 / Mi MIX

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 20 окт 2016.

 1. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Во одбрано друштво се тие што ставаат највеќе лајкови на постовите на Мејкерот. :D
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Аахаха, не ме зезајте, ќе ви пуштам багче едно кинеско...

  Малце растрчан денес, но тортата си чека, не заборавам :)

  Sent from my MI 5
   
  На krkac, zokimk и kic10 им се допаѓа ова.
 3. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Лепота
   
  El_Makedonero, the_maker, filipkir и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Лепота :)
  Од денес цени ќе има за него, ќе пишам..
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.524
  Допаѓања:
  1.027
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy 10 white
  А од кога на лагер?
   
 6. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  За се ќе опростам, али за резолуцијата на дисплејот тотално се фрустрирав уште од 1-от ден. Од каде логиката телефон во 2017 со хај енд спецификации, и тоа со Amoled да има 1080p, а Mi Note (првиот) од пред 2 години да биде со LCD и 1440p?
   
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  ^уште се pentile амоледите или напреднаа?
   
 8. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Да. Или тоа, или diamond. Сеедно на 5.7'' дисплеј нема оправдување, дури и LCD да е.
   
 9. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Комбото 1080р и снапдрагон 821 ќе е одлично за гејминг, игриците лизгаат како путер :) Не е се така црно како што на прв поглед би можело да изгледа.
   
 10. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  HTC M10 има QHD LCD екран, ама игрите се играат на 1080p.
  Your argument is invalid.
   

Сподели преку: