Mi Note 2 / Mi MIX

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 20 окт 2016.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Па, па, па... Идемо опасно малце :)

  Xiaomi-Mi-Note-2-Specs-a.png
  Mi-NOte-2-Specs-Battery.jpg
  Xiaomi-Mi-Note-2-Specs-fingerprint.png
  Xiaomi-Mi-Note-2-Specs-camera.png
  Xiaomi-Mi-Note-2-Specs-Iris.png
  Mi-NOte-2-Full-Specifictions.jpg
   
  На ZoRan85, psyside, mushovlae и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  И цената не е голема како што најавуваа..
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Да баш така.. Ќе видиме на 25-ти сега..
   
 4. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Телефонов ќе има во самиот екран читач на отпечатоци?
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Да ама под средното копче е монтиран.

  Sent from my MI 5
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Јас првин мислев дека е под самиот дисплеј..
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 7. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Да, под дисплејот е.. само што е таму лоциран. Тоа беа патки дека цел дисплеј е сензор, може во некои нови верзии сигурно ќе биде.

  Sent from my MI 5
   
  На filipkir и kic10 им се допаѓа ова.
 8. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Ако дизајнот е како на рендерите (заоблен од страните) и со тој хардвер за таа цена, мислам дека ќе е еден од најдобрите уреди за 2016.
   
  На RagingDemon, the_maker и filipkir им се допаѓа ова.
 9. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Wait. Ќе ги има и IMX318 и 378?
  Има информации зашо се овие 2 сензори? Знам дека им се моментално меѓу најмоќните public available на Сони, ама чудна комбинација ми се: 318 - 23Mpx со 1.0 μm големина на пиксел + 378 - 12Mpx со 1.55 μm големина на пиксел...
  Едниот е подобар за видео или..?
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Двата се користат со Clear Sight технологијата на Qualcomm, едниот за слика (поголемиот) едниот за црно-бела дефиниција (или depth of field) заради длабината на сенките и другите делови од сликата.

  Sent from my MI 5
   
  На ZoRan85, Dzepar и RagingDemon им се допаѓа ова.

Сподели преку: