Mi Max

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од dejan.s1980, 26 окт 2017.

 1. dejan.s1980

  dejan.s1980 Член

  Член од:
  9 окт 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  47
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  S7-edge
  Некој да каже мислење и искуство со Mi Max или Mi Max 2,сакам да земам еден од овие два модели со дуал сим,но малку ме бунат спецификациите меѓу двата?
  Позз
   
 2. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Mi Max 2, мислам дека не се продава повеќе Ми Макс 1.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 3. dejan.s1980

  dejan.s1980 Член

  Член од:
  9 окт 2009
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  47
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  S7-edge
  Ќе ми го купат од Кина,го има и кецот на продажба, само сакав да слушнам некое мислење искуство оти според специф. како да ја осиромашиле двојката:confused:,освен во рамот.
  Фала
   
 4. sasopata

  sasopata Член

  Член од:
  27 апр 2008
  Мислења:
  164
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  18
  Имаат скоро иста цена со Самсунг но по квалитет на камера далеку заостануваат, плус имај на ум дека Xiaomi мобилките тешко се продаваат, скапи на купување ефтини и тешки за продажба. Самсунг ти е САМСУНГ и крај.
   
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.764
  Допаѓања:
  1.337
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Подобро да купиш самсунг с8 одколку Шиаоми не викам дека е лош туку е непознат поим во МК освен форумџиите и така тешко ќе го продадеш штом ќе ви помине меракот
   
 6. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Ми Макс 2: 18тина илјади, С8 36 илјади. Дали ова личи на било каква споредба? Ми Макс 2 вреди за сите пари, подобар од 95% телефоните во неговата ценовна класа.

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.764
  Допаѓања:
  1.337
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Не знам нешто не сум во тек Мејкерот точно знае колку е
   
 8. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  За 300 евра имаш а5 (2017) или половен с7. За мене е подобар избор.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На mnikolce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Ми Макс 2: 6.4" display 5000mAh батерија, некому поважни му се овие параметри отколку да пишува Самсунг ;)

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   

Сподели преку: