Mi Band 2

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 2 јун 2016.

 1. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  278
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Полначи имаш на Али, и тоа по багателни цени... Инаку сега пред некој ден пуштија нов апдејт, има многу подобрувања, а батерија си цепа 20-25 дена ....
   
  На Jupiter му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jupiter

  Jupiter Активен Член

  Член од:
  4 сеп 2015
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  127
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi Mi5 Prime
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global Beta

  20-25 дена ама тоа е со сатот видлив цело време? Пошо читав како лаг да имало со вртење на раката кон тебе за отклучување на сатот
   
 3. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  278
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Како што знам, саатот не може да е видлив цело време, го уклучуваш или со притискање на копчето или пак со опцијата со вртење на раката, стои уклучен неколку секунди и пак се гасне. Кај мене опцијата со вртење на раката е исклучена, бидејќи без потреба се уклучува саатот....
   
 4. Jupiter

  Jupiter Активен Член

  Член од:
  4 сеп 2015
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  127
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi Mi5 Prime
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global Beta
  А полнач нема некаде кај нас да се купи да нечекам еден месец од али да стигне
   
 5. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  459
  Допаѓања:
  278
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Прати ми го по карго, јас ќе го наполнам, хаха, додека стигне од Али, ќе ти држи батерија
   
 6. Jupiter

  Jupiter Активен Член

  Член од:
  4 сеп 2015
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  127
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi Mi5 Prime
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global Beta
  Или прати ми го ти кабелчето по карго па да го наполнам и да ти го пратам назад, и плус едно пиво со него :)
   

Сподели преку: