НОВО Mi Band 2

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 2 јун 2016.

 1. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.617
  Допаѓања:
  1.860
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Changelog for V2.3.0
  • Now Mi Fit app suppots to connect latest release Mi Smart Scale(10 physical data about body)
  • Fixed Bugs

  Од МИУИ форумотhttp://en.miui.com/thread-377985-1-1.html.
   
  На the_maker и Dzepar им се допаѓа ова.
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  2.390
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ова е за апликацијата мифит. Прашував за ми банд 2, пошо и на тоа ми се апдејтираше фирмвер.
   
 3. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.617
  Допаѓања:
  1.860
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Јас мислам дека автоматски со секој апдејт на апликацијата се апдејтува и бендот. Ако грешам нека ме поправат другите.

  Инаку, некој да има проблем со нотификкции од Вибер? Не добивам известување на бендот ако ми пише некој на вибер. Истотака немав известување ниту на бенд1 от, иако ми е ставен во апликациите што известуваат.
   
 4. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  258
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Redmi Note 3 Pro
  Исто е и кај мене, нема нотификации за Вибер...
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  272
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Ова СОТ се викат или???[​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.017
  Поени од трофеи:
  208
  Машала. Мојот jawbone едвај две недели ги тера
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.617
  Допаѓања:
  1.860
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Го користиш за нешто бендот или само у стенд бај стои?

  Кај мене 30 тина дена максимум. [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 8. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  272
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Го користам нормално. Само пред ова имав уклучено Lift wrist to view info и ми потроши многу брзо батерија (15-20 дена не се сеќавам точно) и го ислучив па испадна 45 сега :D

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Klanistok

  Klanistok Администратор™

  Член од:
  8 јун 2009
  Мислења:
  943
  Допаѓања:
  550
  Поени од трофеи:
  93
  Гледам на ebay mi band 2 - 2017 i mi band2 2016, ова е некоја глупост или навистина има две верзии?
   

Сподели преку: