Mi Band 2

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 2 јун 2016.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Штотуку ја загреавме играта со нашиот најнов Mi Band 2, сега со OLED дисплеј да може да го следите вашиот прогрес веднаш. Плус, сега е и часовник истотака Ова се спецификациите (на англиски):
  - Fitness, heart rate, and sleep tracker
  - Scratch-resistant OLED display that shows time, step count, heart rate with a wrist lift or a button tap
  - Power-efficient ADI accelerometer and optical heart rate sensor
  - Upgraded pedometer algorithm
  - Hypoallergenic, medical-grade silicone band
  - 20-day battery
  - IP67 water-resistant
  - Anodized 0.05mm ultra-thin button rests flush against the display
  - 2nd-gen Bluetooth 4.0
  - Customized nudge alerts to keep you moving

  13323171_10153438980676612_1026611050259485672_o.jpg
  13346183_10153438981146612_2656473821333359865_o.jpg 13329390_10153438981186612_8611542866149555572_o.jpg 13350296_10153438981496612_3464736462437690173_o.jpg 13350268_10153438981416612_1385960964723254650_o.jpg 13350397_10153438981321612_2977559064470075214_o.jpg 13350443_10153438981576612_8538782861784878248_o.jpg 13308735_10153438980711612_1956577589117000276_o.jpg 13320455_10153438981251612_2180381528677301104_o.jpg
   
  На Dzepar, MacedonianBoy, Krk1 и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Денес беше претставено така? Кога ке го има кај нас? Малку ми е солено па дури и од Али, ама да си знам за цена пак...

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   
 3. Josifosky

  Josifosky Xiaomi Fan

  Член од:
  22 авг 2010
  Мислења:
  309
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  Почекај сигурно ќе падни барем на 20$ сеа е нова затоа и ценава е многу висока..
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bubache

  Bubache Член

  Член од:
  2 апр 2015
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  41
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Redmi Note 2
  колку е цената?
   
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Нема шанси да падне на 20 УСД.. Тоа наредна година толку ќе биде, ако биде :)
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mviktors

  mviktors Активен Член

  Член од:
  16 авг 2009
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  43
  23$ е цената директ од Кина. На али го има за 37$ моментално. Под 30$ не верувам дека ќе го има негде наредни 3 месеци.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Josifosky

  Josifosky Xiaomi Fan

  Член од:
  22 авг 2010
  Мислења:
  309
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  Вистинската цена и е околу 23$ а да ја порачаш преку страниве е 40$ сеа незнам во hi дали ја има.
   
 8. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Ја нема ни кај нив уште, све е преднарачка. Кај нас ќе стигнат мислам за 10 дена..

  Sent from Mi 5 ќутук црн
   
 9. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.624
  Допаѓања:
  1.864
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Ако не ти е проблем кажи кога ке стигнат и цена. :)

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   
  На Bubache му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jupiter

  Jupiter Активен Член

  Член од:
  4 сеп 2015
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  127
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi Mi5 Prime
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global Beta
  Oва е уба работа за в кафич некаде кај шо немојш да го слушниш телефонот си гледаш на сатчево и то е то, исто и за на плажа, за в теретана да пратиш одкуцаи, ама da e okolu 20 dollari a ne 45.
   

Сподели преку: