Mi 6

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 11 апр 2017.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Дојде времето да го дочекаме новиот флегшип на Mi во своето најново издание Mi 6. Поминаа 203 дена кога беше промовиран Mi 5S и сега ќе го имаме неговиот наследник.

  8345c393ly1feip9k9jm2j20u01hcwyg.jpg  Промоцијата ќе се случи во Beijing University Of Technology Gymnasium, а дополнително ќе постирам ако има и Live Stream од ивентот.

  Досега има доста предвидувања за варијантите на овој модел, се очекува да има две големини Mi 6 и Mi 6 Plus, со неколку под варијанти. Да не ги повторувам сите шпекулации, ќе почекаме да се појават правите уреди, да ги анализираме па потоа да поставуваме тези и мислења.
   
  На Kapistec, kikoOoOoOoO, Corbe и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  На Kapistec, Dzepar и Noc 32 им се допаѓа ова.
 3. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Ми се допаѓа полираниот челик, дисплејот, стерео звучници, одличен дизајн...

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
 4. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  И пак нема LTE Band 20 ....
   
 5. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Snapdragon 835, 6GB RAM, 5.15 инчен екран, 3350mAh батерија, две камери - една со широк агол.
  Сличен дизајн со Mi 5 во поглед на заобленото сталко позади и металната рамка.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На goran и the_maker им се допаѓа ова.
 6. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  383
  Допаѓања:
  201
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  MIUI9 или некоја кастм тема?
  [​IMG]
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dobrevskinenad1

  dobrevskinenad1 Член

  Член од:
  2 фев 2017
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  27
  Поени од трофеи:
  18
  Во хајстор кога пристигнува ?

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Убав е... топ дизајн
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: