Mi 5 / Mi 5S / Mi 5S Plus

Дискусија во форумот 'Mi (Xiaomi)' започната од the_maker, 18 фев 2016.

 1. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Ајде да отворам еден place holder тема за Ми 5, па тука ќе се надградува кога ќе излезе. Сите веќе знаете доста за него, но финалниот дизајн ќе се види кога ќе прикаже Ми што сака да промовира.

  Шпекулациите се големи, но сепак, мислам дека ќе има два модела (физички различни) кои можеби ќе излезат во исто време (искрено тешко), или после неколку неделни разлика. Едниот ќе биде mainstream модел, со одлична цена имајќи ја во предвид стратегијата на Ми да се носи со секоја кинеска пластикарија, а другиот ќе биде премиум ала Ми Ноте, со две под варијанти. Тие под варијанти може да се разложат на 5.2'' модел со 3/32 и 4/64ГБ меморија, и со 5.7-.5.9'' екран со истите мемориски опции. Сепак, мислам дека моделот со 5.7'' ќе го чуваат за Mi Note 2 а ќе останат со 5.2''. Повеќе модели беа во тест фаза, за што ќе биде финалната одлука никој не знае, но сепак за 1 недела ќе видиме.

  За спецификациите нема да пишувам многу, скоро сите ги знаете, а финалните и така и така брзо ќе ги дознаеме. Битно има СД 820 за процесор, 3-4ГБ рам, NFC, Дуал СИМ на ЛТЕ, Фингерпринт скенер од напред и одличен тенок дизајн.

  Ова е поканата за 24-ти Премиерата
  140314xm043mwhdh903wi3.png.thumb.png 213310eccz8iqi5qy7zh7q.jpg 213251zzsgk02ttk58z5q8.jpg


  А ова се промотивните тизери видеа (и една будала HB кој се глупира, ахахаха):

  Ова е слика од Ми 5 со ХДР мод вклучен, од HB:
  [​IMG]

  More to follow soon!!
   
  На ZoRan85, SaleSk, psyside и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  738
  Поени од трофеи:
  113
  Со лесно, ако е вистински наследник на Mi4 има да биде бонбона
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Врвен ќе биде телефонот, изработката е Ми Ноте, димензии покомпактни, топ хардвер.. Мислам дека и со цената ќе изенанадат. Додека другите ќе ги носат од Дубаи, и ќе пукаат по 900-1100 ЕУР за телефон, овој ќе биде пола од тоа сигурно, ако не и помалце.

  Ако се извади и „алтернативна“ варијанта, без скапа изработка, ќе биде killer hit. По мене, треба да извадат и еден со СД 810, сега тој процесор е доста поевтинет, а има одлични перформанси, подобри од 98% од сите телефони кои се во моментот во продажба.
   
  dino_bt, SaleSk, Misko6000 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.664
  Допаѓања:
  1.264
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Live stream
   
  На goran и the_maker им се допаѓа ова.
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Почели смо.. Ќе пуштам инфо кумулативно, неможам во живо.. Ќе се јадеме јако изгледа :) :)

  [​IMG]

  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.100
  Допаѓања:
  1.022
  Поени од трофеи:
  208
  Не знам за вас али телефончево морам да го имам во црна боја :cool:
   
  На Bumblebee и the_maker им се допаѓа ова.
 7. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  [​IMG]

  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
  --- Споено дупло мислење, 24 фев 2016, Original Post Date: 24 фев 2016 ---
  ois1.png

  ois2.png

  ois3.png
  --- Споено дупло мислење, 24 фев 2016 ---
  mi5.png
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  перфекција
   
 9. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  3.071
  Допаѓања:
  5.447
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  mi5varijanti.png
   
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  што е форава со фрекфенцииве?
   

Сподели преку: