Meizu MX5 Pro - BEAST MODE!

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од psyside, 23 сеп 2015.

 1. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  meizu-mx3-3.jpg meizu-mx3.jpg
  Види друже меизу овој дизајн го цепа уште со мх3 кој е излезен 2013 така да не би рекол дека го копира.Може само линиите позади што според мене немало потреба и така тел е екстра.Еве слики од мх3
   
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Линиите се антени и мора да стојат заради алуминиумот.. Иначе мх3 не личи баш на мх6... Прво е пластичен... :)

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 3. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Ајфон клецнал хтц м8 и излегол телефонов :) Надворешно само зборам, за внатре нема збор.

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
  На the_maker и Bumblebee им се допаѓа ова.
 4. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Aнтените, ако ги нема кај Iphone-от, или кај било кој друг телефон, ќе изгледаат одвратно, т.е. ќе биде само рамна и празна задна покривка, без ништо на неа, многу повеќе сакам полн дизјан (со повеќе написи и без многу празно место)

  Пример...

  Топ заден дел...

  [​IMG]
   
  На mushovlae, goran и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 5. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Телефонов ке биде лудница,со овој хардвер и софтвер перфекција ке го искористи максимум потенцијалот на сони сензорот за камерата.Сликите ке бидат лудница осеќам,само ке видиме што цена ке биде.

  http://gsm.mk/nikogash-nema-da-pogodite-koj-e-najbrziot-telefon-na-pazarot
   
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Досега од постираните фотографии по форумов, оние од MX4 и 5 се класа над сите.
   
  На goran, psyside и Bumblebee им се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Штета што не се прикачени на Flickr или некој сајт за не-компресирано прикачување.
   
 8. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Jас ќе направам еден албум со mx4 i 5 што сум сликал и ќе го прикачам на flickr

  Sent from my MX5 using Tapatalk
   
  На gug1 и psyside им се допаѓа ова.
 9. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  На 995user, Gajche, mviktors и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Браво екстра слики
   

Сподели преку: