Meizu MX5 Pro - BEAST MODE!

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од psyside, 23 сеп 2015.

 1. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  • Body : Metal unibody
  • Platform: Android 5.1 Lollipop with Flyme 5
  • Display: 5.7-inch Super AMOLED 2.5D screen with a resolution of 1080 x 1920 pixels
  • SoC: Samsung Exynos 7420 (14nm FinFET) with Mali T760 MP8
  • RAM: 3GB/4GB LPDDR4
  • Cameras: 21-megapixel main cam IMX230, 5-megapixel front camera (recording 4K at both 120fps and 30fps)
  • Internal storage: 32GB, UFS 2.0
  • Sound : ES9018 signal processor and OPA1612 headphone amplifier.
  • Expansion: SD Card
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Маестрален уред.....
   
  Последна промена: 23 сеп 2015
  На mushovlae, христијан, OLI-HAUG и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Вреде до 350-380 евра...
  Ако е 450-480 зошто овој подобро с6....
  Интересен телефон кој личе на Ајфон УПМ :)


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Kapistec и христијан им се допаѓа ова.
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  убав е телефонот нели ? @psyside

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Добар е не е лош :)

  Малце поише претерале со ајфон дизајнов,мада сите Meizu се iPhone inspired design и сами си го признаваат тоа.

  Не ми се допаѓа новото meizu лого/фонт на задното капаче.

  Само да не биде како минатата година со
  МХ4 Pro,
  се надевам овој модел нема да има проблеми со копчето и фингерпринт ридерот како MX4 Pro
  И се надевам ќе се продава повеќе од МХ4 Pro.

  Цената мислам ќе биде околу 410-420.долара првиот месец па после мислам ќе падне накај 389-399.долара
  (Ценава е за Кинеската China Unicom верзија,
  International-моделот ќе биде минимум 450.евра)

  Sent from my m1 note using Tapatalk
   
  На SaleSk, mushovlae и Kapistec им се допаѓа ова.
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Поубав е од ајфонот според мене
   
  На RagingDemon и gug1 им се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  450 евра за овој модел на телефон кој е целосна копија ( на Ајфон) со хардвер од с6 .... И иста цена не гледам причина зошто некој би го земал...
  Да е 300 евра ок ке разберам ... Ама кинез со копија дизајн и хардвер од с6 хахах и 450 евра... Се преценуваат бе Братче...


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Pane-G, raperot и Bumblebee им се допаѓа ова.
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Цена 370.евра за Кинеската Верзија-без Google Play
  (Google Play се инсталира за 2 секунди)

  Цена 450.евра за International моделот кој доаѓа со Google Play.

  Па сеа,за кого како.

  MX5 обичниот сеуште држи солидна цена од 300 и кусур евра,
  така да,
  мора овој да е малку поскап.

  Е сеа ,дали вреди,тоа е вкус,
  мене ми вреди,
  сум пробал и знам што нуди брендов.

  Sent from my m1 note using Tapatalk
   
  На psyside и mushovlae им се допаѓа ова.
 8. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Јас го имам MX5 работи спие,слики боли глава вреди секое евро.Е сега не може да се споррдува со s6,ама за парите нема подобар за мене.Го имав mx4 сега и 5.

  Sent from my MX5 using Tapatalk
   
  acislav, the_maker, psyside и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Телефонов е у принцип екстра, ама коа нешто е толку многу копија, ме одбива...
   
 10. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Во право е Оли, неможе да се гледа на овој телефон сериозно со таа цена, а таа цена е заради епскиот хардвер. Да бидеме реални телефонов дури има и повеќе рам од S6....има UFS 2.0, има 7420, и многу добар аудио конвертер.

  Мада проблемот е што ние го споредуваме со цената кај нас, во УСА С6 е некои 600 долари, така да 430 е сосема ок цена.
   
  На the_maker и OLI-HAUG им се допаѓа ова.

Сподели преку: