Meizu metal

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од mushovlae, 28 окт 2015.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Што не пише некој дека нексусот е пример копија на ајфон? Нема да пише, пошто не е. За овој телефон јасна е работата, срам невиден. :)

  Ајде еве да ја прекинеме тука дискусијата за дали е копија или не, иако е јасно од 100 километри дека е, и да збориме за телефонот ете..

  Јас мислам дека е топ, само никаде не е спомната цената, а истата ќе ја одреди судбината на телефонов. :)
   
 2. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Како нема, па и нексус четворката ви личеше на ајфон. Крс.

  Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG и dino_bt им се допаѓа ова.
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Абе факт е дека меизу копираат одамна и телефоните им личат како ајфоните т.е од лани и дизајнот е сличен од ајфон 6.И у глобала тој концепт се применува кај повеќето фирми, ете и с6 личи со и6 и ред други телефони.
  Тоа да го тргнеме на страна сите од секого веќе копираат, сите се веќе се повеќе слични па и исти дали од една фирма или друга.Секој меѓу секого почнаа да се копираат, едно од едни, друго од други и така се до бесконечно ке иде.

  Ама мене овој на меизу повеќе ми се свиѓа, поготово на металов:)
   
  Последна промена: 30 окт 2015
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Штом го споредуваат со ајфон, значи телефонот многу ветува. Да не беше така ќе го споредуваа со Алкател.
   
 5. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  iPhone не ветува ич. iPhone исполнува.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Според логиката мислам дека 995 сакаше да каже дека Меизу ветува.
  А ајфон знаеме дека исполнува, надградено и проширено, делата продолжуваат! :)

  Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
   
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Абе доста веќе со копии ало....досадна е таа тема нели приметувате......кажете нешто ново да му се сневиди....
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Абе и јaс тoa гo збoрaм aмa не вреди,си имa oвде "усијaни глaви" и тoa е.

  Sent from my LG-D802
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Па кажете вие нешто ново ебате, само се мрчи, што ново да кажеме коа секој телефон стана ист више, сите имаат јак процесор и многу рам, сите имаат андроид и сите изглеаат исто. Нека извади некој телефон што држи батерија 1 недела па ќе има што да збориме.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  И тоа е така... Андроидите забегаа со гига и мега херци и за дизајн да не се замараат ај ке направиме нешто што ке личе на Ајфон проверено е ....
  И затоа нема дебата... :(


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На gug1 и христијан им се допаѓа ова.

Сподели преку: