Meizu metal

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од mushovlae, 28 окт 2015.

 1. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  А што ке кажеш на ова види ја годината,не дали е пластичен или метал.Меизу фура ваков дизајн одамна

  http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6378&idPhone2=5679&idPhone3=4373
   
  На dino_bt и RagingDemon им се допаѓа ова.
 2. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Зборувам за дизајн, не за материјал. Не мора да има ни милиметар алуминиум за да личи.
  Саат и дата на ликскрин... Хмм од кај ми е познато... Па да бе, од СИТЕ МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ.

  Типично како и секогаш. Се им личи на ајфон иако тој дизајн се фура години пред ајфон шестката, и нема веза со него.
  Кога го видов вчера телефонов си викам еј конечно за овој нема да замараат дека личи на ајфон, ама не бе хаха os:

  Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
   
  Последна промена: 30 окт 2015
  На dino_bt и mnikolce им се допаѓа ова.
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  И што ако личи на ајфон? Голем к*р!
  Ајфон па ајфон. Ок е знаеме сите крадат од ајфон и дизајн и функции и доста веке за тоа. Како не ве мрзи да се расправате.

  Мене ми е супер телефонот, личел на ајфон или не.

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
  dino_bt, Bumblebee, Ilija и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Битно личи на ајфон
   
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Ајде бе бегај и ти..

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
  На haCk0r му/ѝ се допаѓа ова.
 6. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Е добро де, ако ви е гајле на сите дали личи или не, што се запаливте одма сите... Мене страшно ми смета тоа што нема грам креативност во некои производи и мое е да си пишам. :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Мене ми е 100 пати поубав од ајфонот, телефонот ептен ми се свиѓа :)
   
  На dino_bt и RagingDemon им се допаѓа ова.
 8. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Па ти се свиѓа нормално, пошто некој седел и го мислел.. И после се појавиле meizu и го копирале. :)
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  бооо детево... олабај чОЕк :) седнаја кинезите и препишаа од ајфон... ццц
   
  На dino_bt му/ѝ се допаѓа ова.
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Oвa свaрнo веке немa смислa,нoн стoп истoтo кoпирaле oд ипхoне,дoбрo етo кoпирaле и сегa штo,истoтo 100 стрaни,телефoнчетo е супер и требa дискусијaвa дa се нaсoчи нa телефoнoв a не ипхoне ипхoне.

  Sent from my LG-D802
   
  На psyside и Ilija им се допаѓа ова.

Сподели преку: