Meizu metal

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од mushovlae, 28 окт 2015.

 1. mushovlae

  mushovlae Познат Член

  Член од:
  29 авг 2014
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  473
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Mi4c
  РОМ/Верзија:
  7.2.23 Beta
  Одговор за хиаоми.Ке кине телефонов со вакви перформанци и метал тело.За 180 долари ке се јадат со Редми Ноте 2.Колку повеќе се јадат подобро за нас :D

  MediaTek Helix Helio X10 Processor
  Features 2.0GHz processor speed, a MTK MT6795 octa-core 64-bit chipset and 2GB RAM for efficient operation.
  Yun OS base On Android Lollipop
  Installs Yun OS (international version, with Google Play) base on Android 5.1 Lollipop operating system, allows you to stay connected and productive on the go.
  5.5" Full HD 2.5D Screen
  With 1920x1080 pixel resolution for simple navigation and stunning visuals.
  16GB/32GB Internal Memory
  Provides more space for storing music, videos, photos and apps.
  13MP Rear Camera and 5MP Front Camera
  Lets you preserve special moments in striking clarity, allows you to shoot crisp, detailed images. The front-facing camera lets you capture quality self-portraits. The 2K video capture makes it easy to preserve important moments.
  Big Capacity Battery*
  With the included 3140mAh lithium-ion battery, up to 10 days of standby time
  4G LTE speed
  Lets you surf the Web, access social networks, download apps and stream media.
  Wi-Fi 802.11b/g/n network
  Provides Internet capability while in range of a Wi-Fi signal. Mobile hotspot capability lets extend wireless connectivity to compatible devices.
  Bluetooth technology
  Enables simple wireless pairing with compatible devices.
  Built-in GPS
  Helps you locate unfamiliar destinations.
  meizu-metal-1.jpg metal-02.jpg meizu-metal-3.jpg
  Micro SIM capability
  To accommodate your needs.
   
  На psyside, raperot, Gajche и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Барем wallpaper-он на последната слика да беше друга бе ебате и тоа дури иста ко кај ајфон што се......... На страна тоа што цел телефон е ист.

  Ја незнам у фирмиве што праат вакви телефони има ли некој на позиција што мисли малце, да рече чекај, срамота е, дај барем ќе го напраиме да не изгледа исто, ова она....
   
 3. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Ок е, не не занима дали е копија или не, цена/перформанси е приоритет на овие уреди не дизјан.....добиваш монструм за 200 евра.
   
  На Ilija и Justice for All им се допаѓа ова.
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Па мене ме занима, срамота е... Ако не е дизајн приоритет нека платат некој поефтин дизајнер и нека нацрта нешто, а не да прецртува. :)
   
 5. mnikolce

  mnikolce Активен Член

  Член од:
  7 окт 2015
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  33
  Телефон:
  Xiaomi Mi 4W
  Телефонот изгледа перфектно минималистички и елегантно. Има хоум дугме но не е круг не како ајфон, и камерата е централно поставена а не во ќошот, како тоа ископиран е ајфон? Или само да се напише нешто...

  Sent from my MI 4W using Tapatalk
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Супер си е телефонот.
  Ако јас се прашувам сите нека ископираат се што е добро од другите, не само од ајфон. Така само ние добиваме како корисници.

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
 7. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.050
  Допаѓања:
  4.316
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  Ај сеа и ова им личело на ајфон, и а9 им личел на ајфон иако овој и А9 се разлика небо и земја и се им личи на ајфон, само ајфонот не им личи на M7 :pos::pos::pos:
  Инаку овој ми личи на Галакси. Оу да бе, и галакси личи на ајфон :pos:
   
  На the_maker и dino_bt им се допаѓа ова.
 8. boro1

  boro1 Познат Член

  Член од:
  4 мај 2012
  Мислења:
  176
  Допаѓања:
  286
  Поени од трофеи:
  63
  Има ли тема на форумот во која не се зборе за ајфон?
   
  На psyside и dino_bt им се допаѓа ова.
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Човече го гледате часовникот и wallpaperот на сликата и ми каживате дека не личат на ајфон? Па срамота е... Не личат него се тотално исти до милиметар.. :)

  Плус тоа што цел хардвер освен хоум дугмето е копи пејст...

  На демонот му личел на галакси, а галакси нема алуминиум на него, али да се каже нешто. :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Еве за тие што не виделе како личи лок скрин на ајфон:

  [​IMG]

  Али јбг сите плачат по најдоброто и се стремат да му се доближат.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: