Meizu генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од 995user, 6 дек 2016.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Може некој ден ќе треба и посебна секција да се направи, но бидејќи во Македонија владее средновековен мрак и диктатура на Самсунг и Аппле, ретко кој е чул за трета и десетта опција, па доволно е една ваква тема за почеток.

  За 120$ тешко да има подобар Ноте:

  http://www.gsmarena.com/meizu_m5_note_goes_official_with_flyme_60_4000mah_battery-news-22020.php

  П.С
  Работи и камерата.
   
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Додека ти се освести дека освен лумиа 630 и Зверот 640 постои и нешто друго ние тука имавме користено и Меизу а голем дел користеа и Шаоми а повеќето сменија и по неколку од нив.

  Така да уживај...
  За 120$ се знае што можеш да добиеш...
  Телефон кој жими се добар е.


  7 plus ... ;)
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Камерата помалку паѓа отколку кај Iphone7, иако кошта 8 пати помалку, тоа е сигурно.
   
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Далеко си пријателе Далекоо со твоето знаење ...
  Те гледам си станал овие неколку месеци и Андроид експерт хахах


  7 plus ... ;)
   
 5. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  На mushovlae и raperot им се допаѓа ова.

Сподели преку: