Login page за wireless мрежа

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од kic10, 8 сеп 2017.

 1. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  381
  Допаѓања:
  201
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Може ли на некој „лесен“ начин да се направи корисниците кои ќе се поврзат пример на некоја Wireless мрежа да се редиректираат на Login страна, нешто како во обложувалниците на Моцарт (комарџиите би требало да знаат :D), и без да се најават да немаат пристап до интернет (иако можат да бидат поврзани на самиот хотспот)?
   
 2. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  735
  Поени од трофеи:
  113
  Гуглај captive portal
   

Сподели преку: