Lg p500

Дискусија во форумот 'LG' започната од ivo1404, 16 апр 2017.

 1. ivo1404

  ivo1404 Нов член

  Член од:
  24 јул 2008
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво
  Едно прашање/совет за еден постар телефон
  Значи се работи за LGP500 ми треба начин како да го направам телефонот да стартова кога ке се приклучи на полнач. Значи исклучен телефон кога ќе го приклучам на полнач наместо анимацијата за полнење да стартова Android
   
 2. ivo1404

  ivo1404 Нов член

  Член од:
  24 јул 2008
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  да појаснам
  Имам инсталирано програма која го исклучува телефонот 1 час по прекинување на полнењето е сега ми треба начин да го подесам телефонот да се вклучува андроид само со ставање на полнач без притискање на никакво дугме. Телефонот е рутиран, за самсунг имам најдено
  http://www.instructables.com/id/AutoBoot-Android-When-Charger-Connected/
   
  Изменето од модератор: 17 апр 2017
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.447
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Е види убаво...не сум сигурен дека на било кој телефон може така...
  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. ivo1404

  ivo1404 Нов член

  Член од:
  24 јул 2008
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  На линкот што го имам во предходниот пост има видео каде го прават на Samsung

  Sent from my Lenovo TB3-850F using Tapatalk
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.415
  Допаѓања:
  2.942
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Со еден збор сакаш како кај ајфоните, одкако ќе се наполнат на 4-5% сами се уклучуваат, за жал неможам да ти помогнам ни сигурно мора да постои начин кога ќе стигне на одреден % да се покрене андроидот, на тој начин функционираат ајфоните барем.
   
 6. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  ова ти треба ?[​IMG]

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   

Сподели преку: