LG L3 кернел проблем

Дискусија во форумот 'LG' започната од DaceManUtd, 5 дек 2013.

 1. DaceManUtd

  DaceManUtd Нов член

  Член од:
  20 апр 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Инсталирав кернел на телефонот, но на фабричкиот ром (кој покасно дознав дека не е компатибилен со истиот). Кога го рестартирав ми дава само црна позадина и не сака да го покрене андроидот. Помош? :/
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
 3. DaceManUtd

  DaceManUtd Нов член

  Член од:
  20 апр 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Но каде да ги ставам тој update, не можам тотално во ништо да влезам, не сака телефонот да се покрене?
   
 4. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  806
  Допаѓања:
  154
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  КАко тоа не сака? А пали? Некаков знак дава?
   
 5. DaceManUtd

  DaceManUtd Нов член

  Член од:
  20 апр 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Само го дава LG логото, а потоа црн екран... :/
   
 6. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  806
  Допаѓања:
  154
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  УУх, добро е. ШТом дава било каков знак дека пали, можеш да го средиш. АКо не палеше воопшто ќе требаше сервис.
  Сега, тебе ти треба некој флашер за да си го флешнеш официјалниот ром. ПРогуглај малце ќе најдеш.
  --- надополнето: Dec 5, 2013 7:32 PM ---
  edit: http://www.youtube.com/watch?v=2W8hIx__hYk
  Види во дескриптион иаш линкови :)
   
  На DaceManUtd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. alekcacko

  alekcacko Активен Член

  Член од:
  31 авг 2012
  Мислења:
  806
  Допаѓања:
  154
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  LG L50 213N
  РОМ/Верзија:
  4.4.2 Stock
  Си го среди или?
   
 8. DaceManUtd

  DaceManUtd Нов член

  Член од:
  20 апр 2010
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3

  Да, фала хахахах :)
   
 9. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.163
  Допаѓања:
  1.627
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Аман бе после 4години реплицираше:)

  Sent from my ONEPLUS 5T using Tapatalk Pro
   
  DaceManUtd, kirev, Noc 32 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  738
  Поени од трофеи:
  113
  Културен дечко
   
  На DaceManUtd му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: