Lg G4

Дискусија во форумот 'LG' започната од vasto, 17 дек 2015.

 1. vasto

  vasto Член

  Член од:
  7 авг 2011
  Мислења:
  126
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  18
  Dali e mozno da se smeni verizon softver na Lg g4 posto me nerviraat integriranite aplikacii i dokolku moze kade da se obratam

  sent for my LG g4
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.109
  Допаѓања:
  1.585
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  LG G4
  РОМ/Верзија:
  Android M
  Дa се смени сoфтвер мoжи aли сaмo нa еврoпскиoт мoдел H815 пoштo сaмo зa негo имa oтклучувaње нa бooтлoaдер oфициaлнo oд лг,мoрa дa се oтклучи бooтлoaдер зa дa се смени сoфтвер,ти мoжиш дa гo рутирaш телефoнoт види нa хдa имa кaкo дa се рутирa сo зaклучен бooтлoaдер и пoсле се штo ти сметa мoжиш дa ги избришеш oд телефoнoт.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 3. Marjanohr

  Marjanohr Нов член

  Член од:
  8 јан 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Дечки..имам ЛГ Г4..пред 2 дена при само користенње, телефонот се багова и посе 10 секунди се рестартира, ама остана само логото..не се уклучи повеќе.. гледав по форуми имаше да го ставиш во фрижидер, го ставив 4-5 мин па кога го истадов се уклучи, но после 2 минути користење се деси пак истото..се исклучи и стои само логото "LG Life is good".. гледав пак по форуми, го отворив, и го загревав процесорот со фен ( така правеа и на јутјуб), но пак ништо..си стои на истото... некој да не има решение?
   
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.109
  Допаѓања:
  1.585
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  LG G4
  РОМ/Верзија:
  Android M
  Телефонот е заглавен во bootloop за тоа единствено решение е нова матична плоча,ако телефонот ти е сеуште под гаранција носи во сервис ако не тогаш или нова матична или во пензија,немој да се лажиш со тоа што го гледаш на YouTube тоа е само колку да извадиш податоци од телефонот ке работи 5 мин и после исто пак.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   

Сподели преку: