LG G4

Дискусија во форумот 'LG' започната од STEALTH, 29 дек 2014.

 1. RockaDOS

  RockaDOS Нов член

  Член од:
  10 сеп 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Note 3
  РОМ/Верзија:
  4.4
  Продај го оти има шанси пак да отиде, најди LG G4 F500 ако баш сакаш G4 оти ретко телефон со таква камера и ColorSpectrum сензор.
   
 2. Marjanohr

  Marjanohr Нов член

  Член од:
  8 јан 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Дечки..имам ЛГ Г4..пред 2 дена при само користенње, телефонот се багова и посе 10 секунди се рестартира, ама остана само логото..не се уклучи повеќе.. гледав по форуми имаше да го ставиш во фрижидер, го ставив 4-5 мин па кога го истадов се уклучи, но после 2 минути користење се деси пак истото..се исклучи и стои само логото "LG Life is good".. гледав пак по форуми, го отворив, и го загревав процесорот со фен ( така правеа и на јутјуб), но пак ништо..си стои на истото... некој да не има решение?
   
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.120
  Допаѓања:
  1.593
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  LG G4
  РОМ/Верзија:
  Android M
  Телефонот е заглавен во bootloop за тоа единствено решение е нова матична плоча,ако телефонот ти е сеуште под гаранција носи во сервис ако не тогаш или нова матична или во пензија,немој да се лажиш со тоа што го гледаш на YouTube тоа е само колку да извадиш податоци од телефонот ке работи 5 мин и после исто пак.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 4. viktor4mkd

  viktor4mkd Нов член

  Член од:
  22 окт 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  LG G4
  РОМ/Верзија:
  6.0
  Во кој сервис користат Octoplus или Medusa ?
  Или пак да ми препорачате каде да го однесам телефонот, се работи за LG G4 H810 му направив brick при смена на софтвер и сега не покажува ништо, на компјутер кога ќе се поврзе го дава како qualcomm hs-usb qdloader 9008.
   

Сподели преку: