LG G3 проблем со прегревање

Дискусија во форумот 'LG' започната од kokixd, 4 мај 2015.

 1. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  2.089
  Поени од трофеи:
  208
  Дај доказ дека си пробал :D

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 2. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  172
  Допаѓања:
  65
  Поени од трофеи:
  28
  Abe ajde sega sto imam jasda te lazam ima na xda otvoreno post za ovaa postapka tamu vidov probav staviv termalna pasta i situciata se podobri telefonot raboti sosema drugacie.i samo sakav da go spodelam iskustvoto tuka so vas ne sum lazac nebare ke profitoram pa da te lazam

  Sent from my LG-D855 using Tapatalk
   
  На haCk0r му/ѝ се допаѓа ова.
 3. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  2.089
  Поени од трофеи:
  208
  Не реков дека лажеш, иначе термалната паста се става на метал за да може ладното да го вади од металот, иначе на пластика нема никаков евект може плус 1°

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 4. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  172
  Допаѓања:
  65
  Поени од трофеи:
  28
  E fala ti ne sum znael deka za toa se stava termalna pasta inace samoto ime asocira na nesto termalna pasta sto ke kazes ti te asecira na nesto

  Sent from my LG-D855 using Tapatalk
   
 5. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  2.089
  Поени од трофеи:
  208
  Не асоцира на ништо,туку за тоа е направена истата се става и во телевизори, напојувања, појачала,системи секаде каде има греење на некој дел термалната паста сегде ке ја сретнеш намачкана на алуминумски хладњак каде може добро да ја извади температурата од него и побрзо да го излади кога ке се искллучи или да држи некоја дистанца

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На goran и Dzepar им се допаѓа ова.
 6. jovce27

  jovce27 Член

  Член од:
  3 апр 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Кај мене е уште поголем проблемот уште кога ќе го вклучам почнува да грее екранот почнува да се гаси не уклучува wi-fi.Кога го зедов работеше нормално после тоа имаше update firmware и почнаа проблемите
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.483
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  mixed feelings and emotions имам за темава, до сега никој не нашол трајно решение. На скоро сите им се случува проблемот после апдејт, ама на ниту еден не сум му го решил со даунгрејд, секогаш е хардвер.
   

Сподели преку: