LG генерална дискусија

Дискусија во форумот 'LG' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. .::.[Bojan].::.

  .::.[Bojan].::. Член

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  8
  Тоа беше голем проблем само со ЛГ Г4 ко шо иам читано, а другиве биле поокеј.

  Не очекувам да има било каков проблем со Г6ката, мада you can never know
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.115
  Допаѓања:
  1.588
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  LG G4
  РОМ/Верзија:
  Android M
  Не само со г4 туку имаа проблем и со г3,г4,г5 сите одат во boatloop после извесно време ти кажувам од искуство.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.162
  Допаѓања:
  5.486
  Поени од трофеи:
  258
  Значи Лг е веќе надвор од конкуренција ...
  Заедно со Сони и Хтц ... :(  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Мене иако ми цркна Г4 па ми ја поправаа, ја сепак би да одам на Г6.
  Споредував камера на Г6 и iPhone 7 Plus и Г6 е несомнено подобра, барем од тоа шо го изгледав на интернет.
  Иако двата сликаат во raw формат во нативната апликација на Г6 има директна контрола на ISO, shutter speed, white balance и focus шо и те како ми е битно и ми се покажа како одлично во Г4.
  ВИП веќе го имаат Г6 во понуда. Го чекам во Телеком да се појави (ако се појави) и дефинитивно го земам.
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 5. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.115
  Допаѓања:
  1.588
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  LG G4
  РОМ/Верзија:
  Android M
  Јас сум голем фан на лг телефоните сум ги имал сите модели до сега,искрено и мене ми рикна г4 па нарачав друга плоча па си работи добро за сега,јас мислаѓ дека проблемот со boatloop на г6 е надминат и дека нема да има проблем,и јас кога би бирал помегу s8 и G6 јас секако би купил G6

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.115
  Допаѓања:
  1.588
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  LG G4
  РОМ/Верзија:
  Android M
  За Хтц можи да се кажи дека веке се отпишани,за ЛГ ова со G6 е последната надеж да биди нешто ако и со г6 не биди ништо тогаш е завршено.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.162
  Допаѓања:
  5.486
  Поени од трофеи:
  258
  Htc има одлична софтверска подршка за телефоните изненаден сум но продажба 0.
  Сони одамна е 0.
  Лг освен Г2 и мааните што ги имаше со Г3 , Г4 и Г5 кој би ризикувал со Г6?
  И затоа продажбата му е жалосна.
  Мобиларите кај нас не му се ризикува да го донесат...
  Остануваат Самсунг , Аппле и Кинезите кои според мене станаа Лотарија.
  Жал ми е за Лг ... но од г3 наваму немаат ни квалитет ни софтверска подршка...немаат долгорочна стратегија и експериментираат...  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На Publishermkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Publishermkd

  Publishermkd Член

  Член од:
  20 окт 2011
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  72
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 7 Plus
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.3.2
  Целосно се согласувам, но мене дизајнот на с8 ми е очаен (со сила буткање на еџ екран), ајфонот ко ќе извадат 8 ќе биде болно скап (7та е само твикувана 6ка) а кинеските уште не се многу многу достапни кај нас.
  Од друга страна, иако може не е нешо wow опција, ама мануелната контрола на камерата особено shutter speed-от на LG и те како ми се наоѓаат како опции.
  Не знам, може пошо сум презадоволен од Г4-та (иако батеријата е лом последниве два месеци), па Г6 ми е моментално прв избор од тоа шо го има кај нас на пазар.
   
  Изменето од модератор: 9 мај 2017
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.162
  Допаѓања:
  5.486
  Поени од трофеи:
  258
  Го имав Лг г4 1 година а во исто време имав и 6с плус...
  Со Г4 го користи женами и сликаме исти работи пример дома во затворен простор...но светол...
  Со Г4 од 10 слики едвај 2 ќе издвојам добри онака Клик...
  А од ајфонот од 10 слики 8 се Одлични...
  Навечер не се споредуваше Лг беше подобар...
  Преку ден исти слики пак имаше ајфонот поуспешни слики.
  Додека предната камера на Лг беше комедија...
  За Видео нема шанси Г4 ...
  И останува само тоа дека имал подесувања...
  Во 1 година добив едвај 2 посрани апдејти...
  И со последниот апдејт Камерата отиде у курац а на женами и го земав баш заради Камерата...
  Батеријата и вадеше максимум 3 саата Сот.
  По 2-3 пати во ден го полнеше од кој 2 пати беше сигурно.
  Ете едно мое кратко мислење за Г4 :).
  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   

Сподели преку: