Проблем Lenovo Yoga 8' B6000 Tablet

Дискусија во форумот 'Останати брендови' започната од IVANOVSKI, 26 јун 2019.

 1. IVANOVSKI

  IVANOVSKI S:.O:.V:.E:.R:.E:.I:.G:.N

  Член од:
  5 сеп 2009
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво,

  Имам проблем со таблет Lenovo Yoga B6000. Мислам дека е првата верзија од серијата Yoga таблети од Lenovo.

  Од пред некоја недела се update-ираше software и истиот неможе да се стартува. Односно андроидот воопшто несака да се покрене. Пробав да го рестартирам фабрички, но постојано се појавува андроид играчката (човечето), еднаш легнато со црвен извичник, а некогаш лоадира нешто и од доле пишува earsing, но кога ќе заврши тој процес, повторно се рестартира самиот таблет и ја појавува првата слика со андроид играчката со црвен извичник.

  Некој дали имал искуство? Да ми предложи како да го решам овој проблем?
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  На IVANOVSKI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. IVANOVSKI

  IVANOVSKI S:.O:.V:.E:.R:.E:.I:.G:.N

  Член од:
  5 сеп 2009
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  18
  Фала Торте. После многу време мило ми е да слушнам од тебе :)
   
 4. IVANOVSKI

  IVANOVSKI S:.O:.V:.E:.R:.E:.I:.G:.N

  Член од:
  5 сеп 2009
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  18
  Несака да се флешува. Кога одбирам фајл од SP Flash tool-от, во една верзија ми вика оваа верзија не го поддржува тој и тој firmware, а кога симнувам најнова верзија на SP Flash tool ми вика да искористам постара верзија за тој и тој firmware. Буквално ги пробав сите верзии и несака да го флешува. Некое чаре за адекватен firmware, немора да е од Lenovo.
  --- Споено дупло мислење, 27 јун 2019, Original Post Date: 27 јун 2019 ---
  Вака стои и несака да отпочне со симнување.

  [​IMG]
   
 5. IVANOVSKI

  IVANOVSKI S:.O:.V:.E:.R:.E:.I:.G:.N

  Член од:
  5 сеп 2009
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  18
  После тешки маки го оправив. Може да се зкалучи темава.
   

Сподели преку: