Lenovo K3 Note-Мини Рецензија

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Gajche, 4 јун 2015.

 1. Jupiter

  Jupiter Активен Член

  Член од:
  4 сеп 2015
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  119
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi Mi5 Prime
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global Beta
  Чекај рано е за продавање барем сега засега е супер :), туку го видов овај Lenovo Vibe X3 i телефончево ми изгледа супер!

  http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_x3-7755.php

  Посебно ова ми се свиѓа:
  There's a total of three Texas Instruments OPA1612 amplifiers, a Cirrus Logic WM8281 codec for noise and echo cancellation to handle the input from the three mics, and a high-end Sabre 9018C2M DAC as found in the LG V10. A Dolby Atmos certification sits proudly on the devices' backs. All models feature a rear-mounted fingerprint sensor as well.
   
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Абе се е до парите.. Овој телефон ке е 500е.

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
 3. Jupiter

  Jupiter Активен Член

  Член од:
  4 сеп 2015
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  119
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi Mi5 Prime
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global Beta
  Price in Europe is 365€ (32GB); 440€ (64GB) while 280€ (for Lite – Youth variant)

  Za 22 700(32гб) denari imas cudo od telefon.Плус ке му падне цената за некој месец и валда до кај 18 000 ке е, то ке биде топ цена.
   
  На vonuzu му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  На raperot му/ѝ се допаѓа ова.
 5. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  257
  Поени од трофеи:
  63
  И на мојот му дојде време за продавање. Ако има заинтересирани ПП.
  Ќе пуштам и оглас.
   
 6. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  257
  Поени од трофеи:
  63
  Еве и линк од огласот

  http://oglasi.gsm.mk/oglas?id=1878
   
 7. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Никогаш не сум коментирал цени, затоа што мислам дека е многу некоректно....ама во овој случај ќе морам.

  Бидејќи ти беше скапо 10K за RN2 prime да разјасниме некои работи, RN2P се продава цели 2500 поефтино него у продавница кај the_maker, т.е. 10K, а другаров спомна дека и за 9.500 би го дал.....мање више секако не е мој телефонот но сакам да доловам една поента.

  RN2P има едно 30% побрз процесор, и 50% + графичка, има и побрз нанд, како и подобар дисплеј. Сепак, тебе ти е скап, а од друга страна не е скапо да го продаваш твојот телефон по цена еднаква на онаа за која си го купил? лицемерие, стварно.
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 8. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  257
  Поени од трофеи:
  63
  Никогаш не сум коментирал цени, затоа што мислам дека е многу некоректно.

  Мислам дека требаше и да останеш на зборот.
  Многу лично си го сфатил мојот оглас :)

  Еве кажи ми ајде колку да го продавам?

  А тоа дали ми било многу или не нема ни да навлагам јер кажав не е за мене баш и јас не одлучувам.

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. raperot

  raperot Познат Член

  Член од:
  28 јан 2010
  Мислења:
  430
  Допаѓања:
  257
  Поени од трофеи:
  63
  Продаден
   

Сподели преку: