Lenovo A536

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Shark445, 8 апр 2017.

 1. Shark445

  Shark445 Нов член

  Член од:
  24 дек 2008
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво,

  Дали може некој така да ми објасни на попрост начин шо да направам за му го ставам ова на телефонот?
  http://www.stupdroid.com/2017/01/lineageOS-for-lenovo-a536.html

  Пробав се и следев се али нешто нејке да се инсталира она ТВРП рекавери, пробав да го флешнам и преку компјутер со драјвери и чуда..
  Симнав линеаџ ос и гапс и све..

  Help please.. =)
   
 2. Shark445

  Shark445 Нов член

  Член од:
  24 дек 2008
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.264
  Допаѓања:
  713
  Поени од трофеи:
  113
  Нема помош. Зашто ваљда никој нема ставано. Дај тогаш да пробаш со повеќе детаљи за да биде полесно да ти помогнеме.
  Што поминува, што не поминува, на пр. од ова http://www.androidrooting.org/how-to-install-twrp-recovery-on-the-lenovo-a536/ . Или да пробаш од некое од другиве дали ќе помине? https://www.google.com/search?q=twrp+lenovo+a536
   

Сподели преку: