Lenovo A536

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од Shark445, 8 апр 2017.

 1. Shark445

  Shark445 Нов член

  Член од:
  24 дек 2008
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво,

  Дали може некој така да ми објасни на попрост начин шо да направам за му го ставам ова на телефонот?
  http://www.stupdroid.com/2017/01/lineageOS-for-lenovo-a536.html

  Пробав се и следев се али нешто нејке да се инсталира она ТВРП рекавери, пробав да го флешнам и преку компјутер со драјвери и чуда..
  Симнав линеаџ ос и гапс и све..

  Help please.. =)
   
 2. Shark445

  Shark445 Нов член

  Член од:
  24 дек 2008
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Нема помош. Зашто ваљда никој нема ставано. Дај тогаш да пробаш со повеќе детаљи за да биде полесно да ти помогнеме.
  Што поминува, што не поминува, на пр. од ова http://www.androidrooting.org/how-to-install-twrp-recovery-on-the-lenovo-a536/ . Или да пробаш од некое од другиве дали ќе помине? https://www.google.com/search?q=twrp+lenovo+a536
   
 4. Shark445

  Shark445 Нов член

  Член од:
  24 дек 2008
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Си го брикнав.
  Ни во мобиљара неможеа да го направат.
   
 5. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  :( не те прашав, многу спор беше, затоа реши да му менуваш фирмвер? Или онака?
   
 6. Shark445

  Shark445 Нов член

  Член од:
  24 дек 2008
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Телефонов не беше мој. Го најдов на автобуска станица кај шо немаше никој и неможев да го вратам..
  Сакав малку да го модернизирам и го сјебав.

  Во секој случај кој ми даваше телефонче од 5000 за без пари (а и подобар од мојот моментален - но си го користам долго време и не ни сакам нешто појако..) . Па и маска му купив и бројче од 300.

  Стрвен гз.
   

Сподели преку: