K800i - Македонски јазик

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од Napstersky, 15 окт 2009.

 1. Napstersky

  Napstersky Нов член

  Член од:
  15 окт 2009
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Во пакетов имате јазици за k800i CID52 R8BF0003. Јас ги ставив со Far Manager so JDFlasher plugin.
  Прво одете во tpa/preset/system/language из избришете ги lng.lst и lng.dat.
  Потоа ископирајте ги lng.lst и lng.dat од пачов во овој фолдер.
  Ископирајте го и allowed_language.txt во овој фолдер.
  Ископирајте ги и сите .ing и сите .t9 фајлови во истиов фолдер. Ископирајте го Customize.xml во tpa/preset/custom.
  Потоа иклјуцетего и пак уклуцете го телефонот. Со ова ке ги имате следниве јазици:
  - Albanian
  - Arabic
  - Azerbaijani
  - Bosnian
  - Bulgarian
  - Croatian
  - Czech
  - Danish
  - Dutch
  - English
  - Estonian
  - Farsi (Persian)
  - Filipino
  - Finnish
  - French (Canadian)
  - French (European)
  - German
  - Greek
  - Hebrew
  - Hungarian
  - Icelandic
  - Italian
  - Indonesian
  - Latvian
  - Lithuanian
  - Macedonian
  - Malay
  - Norwegian
  - Polish
  - Portuguese (Brazilian)
  - Portuguese (European)
  - Romanian
  - Russian
  - Serbian
  - Sesotho
  - Slovak
  - Slovene
  - Spanish (European)
  - Spanish (Latin American)
  - Swedish
  - Turkish
  - Ukrainian
  - Vietnamese
  - Zulu
  Симнете ги потребните фајлови на :
  http://www.4shared.com/file/5371801...ack_for_Sony_Ericsson_K800_R8BF0003_-_R2.html.
   
 2. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  А нема да фатат јазициве и на слични телефони на к800? Пример к810...
   
 3. Napstersky

  Napstersky Нов член

  Член од:
  15 окт 2009
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Пробан е на К800i работи. Незнам пробај ако не работи избришиго и готово. Не верувам да има проблеми
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Не спомнав бришење:) Ме интересираше дали е компатибилен и со други слични модели:)
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  noup.
  но најрегуларен начин за да ставиш јазичен пакет е мејн + фс + каст пак со тој пакет. така нема да имате Black Hole проблем...
  иако побрз и поедноставен и помалку ризичен е овој начин.
   
 6. Schhh87

  Schhh87 Активен Член

  Член од:
  21 мар 2009
  Мислења:
  981
  Допаѓања:
  109
  Поени од трофеи:
  43
  има некој туторијал шо би можел сам да ставам мк јазик на телефонов или да го носам на сервис, ако е ептен тупење?оти немам мн време неделава.
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Има само треба да ја користиш опцијата барај, прво научи што е сони ериксон софтвер, потоа види со кои алатки се исчитуваат податоци од телефонот за да дознаеш кој Erom, CID, Color, Firmware Version ти е телефонот потоа симни ги јазиците и инсталирај ги со соодветен програм за CID-от на твојот телефон.
   
 8. ZumenG

  ZumenG Нов член

  Член од:
  5 јан 2011
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  0
  ne go otvara linkot..
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T

Сподели преку: