НОВО Iphone X

Дискусија во форумот 'Apple' започната од vlaovic21, 8 дек 2017.

 1. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Каде во МК може да се купи iphone x и покоја цена


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 2. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  519
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  43
  ibutik 1199€


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На vlaovic21 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Untouchable007

  Untouchable007 Активен Член

  Член од:
  24 ное 2011
  Мислења:
  699
  Допаѓања:
  152
  Поени од трофеи:
  43
  Бо Мобилшоп и Мобилфон се по 1.080 евра.
   
 4. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Секаде се 1080 :)

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 5. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Кој ни е Марко?

   
 6. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Во Мобиликс се 1050 евра :)
   
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.897
  Допаѓања:
  2.454
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  @Alfa Mobil Team џуниор. :)
   
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Чекај чекај, на Бошко брат? :)
   
  На DigitalDreamer и gug1 им се допаѓа ова.
 9. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.897
  Допаѓања:
  2.454
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Yeap.
   
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Марко пред месец и нешто го купи за 920 евра :D и ејпл воч 3ката за 315.
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: