iPhone 8, 8 plus & iPhone X

Дискусија во форумот 'Apple' започната од STEALTH, 27 окт 2016.

 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.872
  Допаѓања:
  2.411
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  SE!
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.140
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ако го стаат позади сензорот, ја ебаа работата...
   
 3. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.127
  Допаѓања:
  2.022
  Поени од трофеи:
  208
  Го неам лично користено, иако сестра ми го има. Али се разбираме ;) Зверка е малото
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.198
  Допаѓања:
  5.528
  Поени од трофеи:
  258
  Држе вода Дизајнот само нема да биде вака Хромиран 100% :)


  Sent from my iPad using Tapatalk Pro
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Posle onaa slika od hartijata, sekoj propuva pari da si naprave, luda rabota. kolku grdi dizajni napravija od taa slika...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На ivan88 и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 7. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Сигурно нема да е и толку дебел...погледни на сликата како изгледа, како два 7+ да ги залепиш.
   
  На христијан и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 8. Tomekk

  Tomekk Познат Член

  Член од:
  29 авг 2009
  Мислења:
  503
  Допаѓања:
  299
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Alcatel Idol 3 5.5
  РОМ/Верзија:
  AOSP Extended 7.1.2
  Прв бенчмарк тест за Apple A11, ако испадне дека е точно ова, доста добро напредување, поготово во multicore.
  (Колку за спореба сд 835 sc2000-mc6500, apple iphone 7 sc 3500, mc 5800 (бројкиве се заокружени))[​IMG]

  Sent from my 6045Y using Tapatalk
   
  На goran и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.198
  Допаѓања:
  5.528
  Поени од трофеи:
  258
  [​IMG]
  :)) ќе има Смеење ...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 10. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.545
  Допаѓања:
  1.402
  Поени од трофеи:
  178

Сподели преку: