iPhone 8, 8 plus & iPhone X

Дискусија во форумот 'Apple' започната од STEALTH, 27 окт 2016.

 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.877
  Допаѓања:
  2.430
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Најбитното ревју според мене.
   
  На Dzepar, RagingDemon и Noc 32 им се допаѓа ова.
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Имам прилика да работам на S8 самсунг секој ден, па глеам за екраните се рчнавте, морам да кажам..
  Ако не го гледаш под потполно прав агол екранот на самсунгот, белата боја станува плава. Ама онака, се приметува одма, без проблем.

  За ајфонот, не знам, да не зборам, ама до сега ми личи лудница. :)
   
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.877
  Допаѓања:
  2.430
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Јас денес си играв со v30 за прв пат, различен е екранот дефинитивно од оние на самсунзите, ама не знам која е причината, мене ми е попријатен за гледање од оној на самсунгот. Има нешто што ми штрчи кај самсунг панелите, а уште неам најдено што и не можам подолго време да ги користам. Х-от мислам оти ќе го има поправено тоа за нивните уреди, пошо си имаат некои стандарди по кои шо се водат.
   
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  5.532
  Поени од трофеи:
  258
  [​IMG]

  Ц ц ц...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.377
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Цццц, у риал лајф губи ко гомно гомносано во вашиот омилен фоунбаф спид тест. Цццц.
  Како беше порано, "хаха на тестови е едно, во рл е друго!", и ти беше за тоа.
  Цццц.

   
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  5.532
  Поени од трофеи:
  258
  Еее па ти тука си бил ...

  Во еден потег кога ќе се средат самите апликациите кои сеуште немаат направено оптимизација за хардверот на 8/Х и иос 11,од Ноте 8 ќе остане само пепел.
  Толку се инфериорни моментално сите Андроиди дури е смешно...
  Дел од Недооптимизираноста се гледа во делот со компресија на видеото каде што ајфон 7 со а10 побрзо компресира видео од Х со а11.
  Зошто?
  Самите апликации не го искористуваат хардверот.
  Имате таму струЌнаци дај бе размислете не се бламирајте ве читам и се смеам :).
  За 1 месец се ќе си дојде на место и продолжува Мелењето
  И пак ќе најдете нешто ...
  Јас не ја признавам ДХО ама најдобра камера има стварно Пихел 2 а за ајфон не важи , еее display mate вика дисплејот на Х е една класа подобар од на Ноте 8 и овие врска немат не ги признавам хаха чекај некој од рака да го истестирал ...
  итн итн неможам да ве учам веќе ...
  И Лг има ги праве дисплеите на ајфон ама во своите телефони нема таков дисплеј Зошто?
  А бе деца освестите се

  За да сватиш дека врска немаш ...2 генерации постар уред ова го праве...  И не ме замарај Повеќе !


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  Последна промена: 11 ное 2017
  pcbsd, milemile84, Iphone help и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.377
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Шозбориш бе оли хаугу!?! Како тоа мислиш кај перфектниот Апла и ипхоне требало да се прави оптимизација, па нели "Апла, ит џст воркс аут оф д бокс" а не ко глупите андројиди да чекаш оптимизации и глупости, какоо?!? И како прво го велиш ова, и одма потоа во следниот ред ми постираш видео со штотуку излезениот Галакси пред 3 недели во тоа време наспроти 2 години пегланиот ипхоне 6с? Хахахах
  А инфериорноста на Андроидите сите ја видовме, сите флегшипи го земаа под нозе новиот ајфон, почнувајќи од брзина, завршувајќи до батеријата. Не да е смешно, ГА-ЗЕ-ЊЕ е!
   
 8. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  5.532
  Поени од трофеи:
  258
  Изгубен Случај ...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  5.532
  Поени од трофеи:
  258
  Има ли некој од оние јутуб експертите ова да го објасне за дисплејот ....
  Како тоа ...


  С8 лево ајфон Х десно.
  [​IMG]
  Чекај бе Самсунг му ги дава дисплеите :)))


  Sent from my iPad using Tapatalk Pro
   
  На Pane-G и христијан им се допаѓа ова.

Сподели преку: