iPhone 7, iPhone 7 Plus

Дискусија во форумот 'Apple' започната од gug1, 15 мај 2016.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Oregon has no sales tax. Here is a link to information regarding others: http://www.bankrate.com/finance/taxes/states-with-no-sales-taxes-1.aspx

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. miki1997

  miki1997 Член

  Член од:
  14 јул 2014
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  iPhone 6s
  кога ќе биде достапна ios 11 верзијата за останатите ајфони?
   
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Денес ...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На Kapistec и Dzepar им се допаѓа ова.
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  И одма ќе инсталираш 11-ка ??? Преку ајтунс или директ?


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Имам 11 финал на таблетот ...
  Ќе ја инсталирам прво Директ да видам како се понаша а после обавезно чиста инсталација преку ајтунс...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  На ајпад аир 2
  [​IMG]


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  На ајфон 6с Плус
  [​IMG]


  Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk
   
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Инсталирав на ајфон 6с плус иос 11 и за почеток и подобрен е паралкс ефект ,а се другото допрва ќе тестирам.
  [​IMG]

  Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk
   
  Последна промена: 19 сеп 2017
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Сега засега единствена замерка за иос 11 за тие што имаат форс тач е што го нема тоа наместо со хоум копчето два пати кликаш и се појавува историјатот од апликациите што сте користеле е тоа го нема и на форс тач


  Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk
   

Сподели преку: