iPhone 7, iPhone 7 Plus

Дискусија во форумот 'Apple' започната од gug1, 15 мај 2016.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  +1

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  S8

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На Kapistec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  S8 + 1.

  Има свиткан дисплеј ... :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  И јад имам слична дилема...

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 5. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Тоа дека користиш С7ца. Да користеше ајфон сигурно ќе одеше на С8. Вака се двоумиш :)
  Колку што можам јас да проценам :)
   
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  7+ или с8 се мислам :)
   
 7. mitkova

  mitkova Активен Член

  Член од:
  27 јул 2014
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  92
  Поени од трофеи:
  43
  Јас веќе одлучив другар ке ми прати од уса 8ца ајфон за 770$ се исплати или јок?
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Зависи од која страна гледаш?
  ја не би зимал, прво цената е ок пошо од таму ќе го земеш, ама самите модели како 8 и 8плус нема да држат цена.
  Ако имаш можност за Х најдобар избор, посебно од америка без данок ако го земеш или зависи стејт за данок околу 850 евра ќе ти излезе.
   
 9. mitkova

  mitkova Активен Член

  Член од:
  27 јул 2014
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  92
  Поени од трофеи:
  43
  Моментално гледав нема можност за free sim на иксот а зашто не би држел цена 8? Ова не го сфаќај како контра туку општо прашувам твое мислење
   
 10. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Не сум сигурен дека постои ваква опција...данок може да повратиш само од земјо од ЕУ.
   

Сподели преку: