iPhone 7, iPhone 7 Plus

Дискусија во форумот 'Apple' започната од gug1, 15 мај 2016.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Со видеото не се покажува брзината на Ајфонот туку ИНФЕРИОРНОСТА на Андроидот...
  А воедно и ОПТИМИЗАЦИЈАТА на апликациите за еден ОС.
  Со тој тест се покажуваат можностите на една и друга платформа...
  А разликата не е Минорна....
  Затоа и ти реков запрашај се...
  Не е само отварањето на апликациите туку и работа во истата...

  Прашај девелопер ќе ти објасне зошто за Иос е се подобро оптимизирано...
  Најбитно и најтешко кај андроид е тоа што апликациите треба да ги оптимизираат за 1000 процесори и хардверски компоненти тоа кај Аппле е избегнато...

  И како тоа не ти е битно да го држе во
  мултитаскинг апликациите... па тоа е едно од најбитните работи а не ставиле 4/6 гб рам а неможат да држат по 5 апликации во позадина. Ами за што е рамот да се палат дечињата по хардвер?

  Нема врска уживај користите како сакате ...
  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258

  И после 2 години мачкање со Рама маргарин и Мармалад од Вишна :)


  Sent from my iPad using Tapatalk Pro
   
  На Justice for All и Pane-G им се допаѓа ова.
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rokita

  Rokita Нов член

  Член од:
  23 ное 2015
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Nexus 5
  nemam koristeno ajfon dosega, me interesira za 7 kata kako se drzi baterijata bidejki merenjeto tamu e so usage time a ne on screen kako na android. Moze da kazi i nekoj sto koristi 6s bidejki baterijata e tuka nekade.
  Moze sporedba so nexus 5 galaxy, s7 lg,g4 bidejki tie uredi sum gi koristel pa mozam da zaklucam kako e
   
 5. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  [​IMG]
  [​IMG]
  Tолку се безидејни и копирански настроени останатите брендови дури се Антипатични.
  А бе ова е Ајфон 7 плус нормални ли се?!?!


  Sent from my iPad using Tapatalk Pro
   
  На Bumblebee, христијан и zokimk им се допаѓа ова.
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Не е битен изгледот,битно е што ке има под хауба

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Не бе ок е хардверски се и онака позади Ајфонот многу... ;)

  Туку за дизајнот мислам дека ги поминаа сите граници а во исто време се плука по дизајнот на Ајфонот демек е најгрдиот...
  Која контрадикторност.

  Најискрено почнав да му завидувам на Аппле дизајнерите да направиш толку "грд" дизајн А сите останати да се стремат 3 години да личат на Ајфон.
  Додека ова со Оне 5 ги помина сите граници...


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Во прв момент помислив дека е некоја маска за ајфон....
   
  На OLI-HAUG и Bumblebee им се допаѓа ова.
 9. mitkova

  mitkova Активен Член

  Член од:
  27 јул 2014
  Мислења:
  303
  Допаѓања:
  92
  Поени од трофеи:
  43
  помош:!!!: избор за нов телефон? S8? ip7? huawei p10 plus? овие 3 ги кажѕван бидејќи се иста цена на рата може и да ми предложите некој друг, моментално сум со ip6
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Јас би одел на с8, или да го почекаш новиот ајфон (ако не е прескап)

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На gug1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: