iPhone 7, iPhone 7 Plus

Дискусија во форумот 'Apple' започната од gug1, 15 мај 2016.

 1. мила

  мила Активен Член

  Член од:
  12 апр 2010
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Види, ја не дојдов да те убедувам кој е подобар, ме праша што ми фалело, ти кажувам што ми фали. Далеку од тоа дека Самсунг се совршени, и нив ги имам плукано (веројатно имам и тука пишувано) Дали тебе не ти пречи што не можеш да избереш мрежа преку тоглес или не искрено не ми е гајле, мене ми пречи. Исто како што ми пречат работите што ги наведов. Не е проблем, ќе изгледам клипчиња, неспорно е дека некои работи треба да го навикнам или научам. Предностите што ги наведе се во ред, може тебе ти прават разлика, мене не. Освен подршката, може за 4-5 години ќе ископира работи што му фалат од андроид. Како што напомена некој член погоре, андроид ми дава повеќе опции, повеќе слобода, дали се тоа виџети кои лагираат јас одлучувам што ми е битно, нели?
  А да, и копче бек ми фали, еве нека ми го компезира беспрекорниот звук, ама ми фали ;)
  Ме интересира, што мислиш под тоа неколку класи подобри апликации? Што има на ИОС а нема на андроид од апликација?

  Ќе го сменам телефонот во првиот момент штом ќе излезе некој андроид што ми се свиѓа. С8 не ми прај нешто посебно ќеиф, ќе почекам ноте или новите на google. Ако се навикнам до тогаш ќе дојдам лично да ти се извинам.
   
  zokimk, Kapistec, DigitalDreamer и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  +1

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На Dzepar и мила им се допаѓа ова.
 3. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Изгледај ги клиповите ...
  Ќе најдеш еден куп работи што мислиш дека ги немало.

  Поработи го 1-2 недели и после кажи импресии...

  Ќе сфатиш дека тие недостатоци што ги наброја нема да ги забележуваш затоа што имаш подобри решенија ... и се занемарливи ситници.

  Ајтјунсот е најлошото нешто од Аппле ... единствено тука се согласувам со тебе :).
  Ќе видиш и зошто...
  А што мислам под подобри апликации хммм
  Точно ги има истите но тие истите не работат ИСТО и на двата ОС...Зошто ?
  Еве ти пример да се запрашаш...

  Едниот завршува за 3 мин другите за 8 ?!?!
  А исти Апликации...
  Зошто?

  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  Последна промена: 18 апр 2017
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Oh here we go again

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На Bumblebee, Ilija, zokimk и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Screenshot_20170418-023400.png
  Постара опција е ова.
   
  На OLI-HAUG и Dzepar им се допаѓа ова.
 6. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Мисли на апликации што ги пробал на Ло/Мид рејнџ телефони што се спори и фаќаат место :D
  Едноставно некој нема пари да купи иПхоне од 1000€ купува андроид од 150 и има вибер фб инста ама не работат како на иОС. На некои и не им е битно што отвара вибер 10 секунди поспоро. ;)

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
  На мила му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Па во погорното видео како што можам да забележам само Премиум модели се во прашање...
  И разликата не е 2 секунди ;)

  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Искрено, најреално, колку пати во животот имаш вака вклучувано апликации, а да не е за да си го покажеш? :)
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 9. мила

  мила Активен Член

  Член од:
  12 апр 2010
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  Горе видеото не знам колку е непристрасно, не можам да пратам дали баш со иста брзина ги прави истите акции ама и тотално небитно ми е и да е точно. Битна е брзината која ја имаш во секојдневно користење на апликациите. Непобитно е дека ајфон е најбрз. Не значи дека е и најдобар. Поготово ако корисникот има други приоритети.
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Се палите на вакви "спид" тестови ко тинејџер по цигари. :confused:
   

Сподели преку: