iPhone 6s & 6s plus

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Bumblebee, 16 сеп 2015.

 1. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Овластените да, мобилариве имат мал процент сите.


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tomce.veles

  tomce.veles Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
  Му текнало ли на некој што користи 6s да го стави на low power mode кога телефонот е полн оти дефинитивно батеријата на телефончето е fail и едвај издржуваше цел ден а сега со цакава имам повеке од 50% а не сеќавам разлика во перформанси или нешто слично. Ако некој е повеке упатен нека пише што не работи кога е во тој мод оти досега само гласовните команди не работат колку што приметив.
   
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Лош е за батеријата.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 4. tomce.veles

  tomce.veles Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
  А зошто ?
   
 5. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Колку може да го продадам iphone 6s Plus 64gb . Без гребка е


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 6. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  380 -400e.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 7. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Каде можам да ја сменам батеријата на 6s plus и колку пари ќе биде? Сега го полнам телефонот по 3-4 пати на ден


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 8. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.131
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Ајстајл провери. Епл пушти понуда за 29е промена на батерија.
   

Сподели преку: