iPhone 6S & 6S plus СТАРА ТЕМА

Дискусија во форумот 'Канта' започната од Ilovecellphones, 5 јун 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Баш затоа...
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Можно е ,не викам не ;)
  јас пишав тоа што сум читНал ;)

  (За Путер ,
  знам уште отсекогаш дека не е здрав да се конзумира секојдневно поготово ради холестерол...)

  -полномасно
  "тепано" млеко,доста е мрсничок и "штетен" ако се претерува секојдневно

  (сите знаеме дека демек е поздрав а викаат дека не е баш така али не е битно...
  исто сите знаеме дека е далеку повкусен ...)

  А за маргарин...
  има маргарин и маргарин,
  има дури и рециклиран у Јапан :)

  (Ја незнам што е точно...
  сум читНал дека ,
  ако се конзумира на леПче секојдневно,
  помалку штета се праи на организмот наводно...колку е точно,незнам...секоја година нови измишљотини има)

  Бај д веј,
  кој го интересира McD и претерување со ваква исхрана полна со "путер"
  Нека го ѕирне документарецов,интересен е ;)

  [​IMG]

  Извинете на оф-топик

  Sent from my m1 note using Tapatalk
   
  Последна промена: 16 сеп 2015
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  6с со иос е мазен ко путер, не сте ногу оф топик.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  христијан, armin06, Bumblebee и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  iPhone 6s ќе биде најбољиот ајфон у моментот. Или ајфон 6с плус?
  (оффтопик - Абе мислев на МАСТ - најбоље, па путер, а маргарин у канта заедно со она што го викаат растителен кашкавал. Иначе кравје млеко е најбоље за телињата. :)
   
  На Gajche и gug1 им се допаѓа ова.
 5. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  863
  Допаѓања:
  755
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  Ако iOS е путер, Android е намаз во различни вкусови ^_^ :D
   
  На filipkir и tanevski им се допаѓа ова.
 6. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!


  да не ти е ништо веќе чудно на овај форум.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 7. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Aко iOS e путер, а андроидот е ванила, тогаш што е Windows phone. Путер од кикирики? :)
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  А банот штетен ли е?,

  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
   
  На Dzepar, Ilija, goran и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  863
  Допаѓања:
  755
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  Нека кажат експертите за храна, ја само за телефони се разбирам :oops::cool:
   
  На Bumblebee, filipkir и gug1 им се допаѓа ова.
 10. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  ебаго ако ги банираш ојде цел форум, иначе темста има 2 поста за 6с и плусо.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: